searx - en to eu translation catalogue (359 entries)

en: !bang for its categories
eu: !bang bere kategorietarako

en: !bang for this engine
eu: !bang motor honetarako

en: A URL containing your preferences. This URL can be used to restore your settings on a different device.
eu: Zure lehentasunak biltzen dituen URLa. URL hau zure ezarpenak beste gailu batean berrezartzeko erabil daiteke.

en: About
eu: Honi buruz

en: Access tokens for private engines
eu: Sarbide token-ak bilatzaile pribatuetarako

en: Ahmia blacklist
eu: Ahmia zerrenda beltza

en: Allow
eu: Baimendu

en: Answers
eu: Erantzunak

en: Anytime
eu: Edonoiz

en: Author
eu: Egilea

en: Auto-detect
eu: Auto-detektatu

en: Autocomplete
eu: Osatze automatikoa

en: Average temp.
eu: Batez besteko tenp.

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
eu: Saihestu ordain-hormak argitalpenen sarbide irekiko bertsioetara birbideratuz, ahal denean

en: Back
eu: Atzera

en: Back to top
eu: Gora bueltatu

en: Book rating
eu: Liburuaren balorazioa

en: Center Alignment
eu: Erdiko Lerrokadura

en: Change how forms are submitted
eu: Aldatu inprimakiak nola bidaltzen diren

en: Change result URL formatting
eu: Aldatu emaitzaren URL formatua

en: Change the language of the layout
eu: Aldatu interfazearen hizkuntza

en: Change the layout of SearXNG
eu: Aldatu SearXNGren diseinua

en: Change the search engine used in the preferences:
eu: Aldatu hobespenetan erabilitako bilatzailea:

en: Channel
eu: Kanala

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
eu: Aukeratu Auto-detektatu SearXNG-k zure kontsultaren hizkuntza detektatzeko.

en: Choose auto to follow your browser settings
eu: Aukeratu automatikoa nabigatzailearen ezarpenak jarraitzeko

en: Clear sky
eu: Oskarbi

en: Click here to view your browser preferences instead:
eu: Egin klik hemen zure nabigatzailearen hobespenak ikusteko:

en: Click on the magnifier to perform search
eu: Lupan sakatu bilaketa egiteko

en: Cloud cover
eu: Lainotua

en: Cloudy
eu: Hodeitsu

en: Code
eu: Kodea

en: Compute {func} of the arguments
eu: Kalkulatu argumentuen {func}

en: Condition
eu: Baldintza

en: Contact instance maintainer
eu: Instantziaren mantentzailearekin harremanetan jarri

en: Convert between units
eu: Bihurtu unitateak

en: Converts strings to different hash digests. Available functions: md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512.
eu: Kateak hash digitu desberdinetara bihurtzen ditu. Funtzio erabilgarriak: md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512.

en: Cookie name
eu: Cookiearen izena

en: Cookies
eu: Cookieak

en: Copied
eu: Kopiatuta

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy preferences hash
eu: Kopiatu hobespenen hash

en: Could not download the list of Tor exit-nodes from
eu: Ezin izan da Tor-en irteera-nodoen zerrenda deskargatu

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
eu: Ezin izan da irudiaren URLa irakurri. Baliteke hori onartzen ez den fitxategi-formatu baten ondorioz izatea. TinEye-k JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF edo WebP diren irudiak soilik onartzen ditu.

en: Current condition
eu: Uneko baldintza

en: Currently used search engines
eu: Erabiltzen ari diren bilatzaileak

en: Date
eu: Data

en: Default categories
eu: Lehenetsitako kategoriak

en: Default language
eu: Lehenetsitako hizkuntza

en: Definitions
eu: Definizioak

en: Description
eu: Deskribapena

en: Digital Object Identifier (DOI)
eu: Objektu digitaleko identifikatzailea (DOI)

en: Disable all
eu: Desgaitu dena

en: Display favicons near search results
eu: Erakutsi fabikonoak bilaketa-emaitzetatik gertu

en: Display results in the center of the page (Oscar layout).
eu: Erakutsi emaitzak orriaren erdian (Oscar diseinua).

en: Display the current time on different time zones.
eu: Erakusten du uneko ordua hainbat ordu-zonatan.

en: Display the front page
eu: Erakutsi hasierako orria

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query is "user-agent".
eu: Zure IPa bistaratzen du kontsulta "ip" bada eta zure erabiltzaile-agentea baldin eta "erabiltzaile-agentea" bada.

en: Donate
eu: Lagundu diruz

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download results
eu: Deskargatu emaitzak

en: Editor
eu: Editorea

en: Enable all
eu: Gaitu dena

en: Engine
eu: Bilatzailea

en: Engine name
eu: Bilatzailearen izena

en: Engine stats
eu: Bilatzaileen estatistikak

en: Engine tokens
eu: Bilatzaileen token-ak

en: Engines
eu: Bilatzaileak

en: Error loading the next page
eu: Errorea hurrengo orrialdea kargatzean

en: Errors and exceptions
eu: Errore eta salbuespenak

en: Errors:
eu: Erroreak:

en: Evening
eu: Arratsaldean

en: Examples
eu: Adibideak

en: Exception
eu: Salbuespena

en: Fair
eu: Ederra

en: Feels Like
eu: Gustatzen zait

en: Feels like
eu: Gustura sentitzen da

en: File quality
eu: Fitxategiaren kalitatea

en: Filename
eu: Fitxategiaren izena

en: Filesize
eu: Fitxategiaren tamaina

en: Filter content
eu: Edukia iragazi

en: Filter out onion results that appear in Ahmia's blacklist.
eu: Ahmiaren zerrenda beltzean agertzen diren tipula-emaitzak iragaztea.

en: Fog
eu: Lainoa

en: Format
eu: Formatua

en: Full
eu: Osoa

en: Function
eu: Funtzioa

en: General
eu: Orokorra

en: Generate different random values
eu: Ausazko balio ezberdinak sortu

en: Go back to the previous page using the previous page button.
eu: Itzuli aurreko orrialdera aurreko orrialdeko botoia erabiliz.

en: Go to %(search_page)s.
eu: %(search_page)s(e)ra joan.

en: HTTP Method
eu: HTTP metodoa

en: HTTP connection error
eu: HTTP konexioaren errorea

en: HTTP error
eu: HTTP errorea

en: HTTP protocol error
eu: HTTP protokoloaren errorea

en: Hash plugin
eu: Hash plugina

en: Heavy rain
eu: Euri trinkoa

en: Heavy rain and thunder
eu: Zaparrada trumoitsua

en: Heavy rain showers
eu: Zaparradak

en: Heavy rain showers and thunder
eu: Euri zaparradak eta trumoiak

en: Heavy sleet
eu: Elurbusti trinkoa

en: Heavy sleet and thunder
eu: Elurbustia eta trumoiak

en: Heavy sleet showers
eu: Elur-busti trinkoa

en: Heavy sleet showers and thunder
eu: Elur busti trinkoa eta trumoiak

en: Heavy snow
eu: Elur trinkoa

en: Heavy snow and thunder
eu: Elur trinkoa eta trumoiak

en: Heavy snow showers
eu: Elur trinkoko zaparradak

en: Heavy snow showers and thunder
eu: Elur trinkoko zaparradak eta trumoiak

en: Host
eu: Ostalaria

en: Hostnames plugin
eu: Hostnames plugina

en: Hotkeys
eu: teklatuko lasterbideak

en: Humidity
eu: Hezetasuna

en: Image proxy
eu: Irudien proxya

en: Infinite scroll
eu: Korritze amaigabea

en: Info
eu: Informazioa

en: Information!
eu: Informazioa!

en: Insert copied preferences hash (without URL) to restore
eu: Txertatu kopiatutako hobespenen hash (URLrik gabe) leheneratzeko

en: Interface language
eu: Interfazearen hizkuntza

en: Invalid settings
eu: Ezarpen baliogabeak

en: Invalid settings, please edit your preferences
eu: Ezarpen baliogabeak, editatu zure hobespenak

en: Issue tracker
eu: Arazoen jarraipena

en: Journal
eu: Egunkaria

en: Keywords (first word in query)
eu: Gako-hitzak (lehenengo hitza kontsultan)

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Last day
eu: Azken eguna

en: Last month
eu: Azken hilabetea

en: Last week
eu: Azken astea

en: Last year
eu: Azken urtea

en: Length
eu: Luzera

en: License
eu: Lizentzia

en: Light rain
eu: Euri arina

en: Light rain and thunder
eu: Euri arina eta trumoiak

en: Light rain showers
eu: Euri zaparrada arinak

en: Light rain showers and thunder
eu: Euri zaparrada arinak eta trumoiak

en: Light sleet
eu: Elurbusti arina

en: Light sleet and thunder
eu: Elurbusti arina eta trumoiak

en: Light sleet showers
eu: Elurbusti arineko zaparradak

en: Light sleet showers and thunder
eu: Elurbusti arineko zaparradak eta trumoiak

en: Light snow
eu: Elur arina

en: Light snow and thunder
eu: Elur arina eta trumoiak

en: Light snow showers
eu: Elur arineko zaparradak

en: Light snow showers and thunder
eu: Elur arineko zaparradak eta trumoiak

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Max temp.
eu: Gehienezko tenp.

en: Max time
eu: Gehienezko denbora

en: Median
eu: Tartekoa

en: Message
eu: Mezua

en: Messages from the search engines
eu: Bilatzaileen mezuak

en: Min temp.
eu: Gutxienezko tenp.

en: Moderate
eu: Moderatua

en: Morning
eu: Goizean

en: Name
eu: Izena

en: Navigate search results with hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
eu: Arakatu bilaketa-emaitzak teklatuko lasterbideekin (JavaScript behar da). Sakatu "h" tekla orri nagusian edo emaitzen orrian laguntza lortzeko.

en: Next page
eu: Hurrengo orria

en: Night
eu: Gauean

en: No HTTPS
eu: HTTPS-rik ez

en: No item found
eu: Ez da elementurik aurkitu

en: No results were found. You can try to:
eu: Ez da emaitzarik aurkitu. Saia zaitezke:

en: None
eu: Bat ere ez

en: Noon
eu: Eguerdian

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
eu: Oharra: bilaketa URLan ezarpen pertsonalizatuak zehazteak pribatutasuna txikiagotu dezake klikatutako erantzun guneetara datuak emanez.

en: Number of Files
eu: Fitxategi kopurua

en: Number of results
eu: Emaitza kopurua

en: Open Access DOI resolver
eu: Open Access DOI ebatzi

en: Open Access DOI rewrite
eu: Berridatzi Open Access DOI

en: Open result links in new browser tabs
eu: Ireki emaitzen estekak nabigatzailearen fitxa berrietan

en: Page not found
eu: Orria ez da aurkitu

en: Parameter
eu: Parametroa

en: Partly cloudy
eu: Ostarteak

en: Percentage
eu: Ehunekoa

en: Perform a search immediately if a category is selected. Disable to select multiple categories
eu: Bilatu berehala kategoria bat hautatuta badago. Desgaitu hainbat kategoria hautatzeko

en: Popularity
eu: Ospea

en: Powered by
eu: Garatzailea

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferences hash
eu: Hobespenen hash

en: Press save to copy these preferences to your browser.
eu: Sakatu 'gorde' kopiatzeko hobespen hauek zure nabigatzailean.

en: Pressure
eu: Presioa

en: Pretty
eu: Polita

en: Previous page
eu: Aurreko orria

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Privacy policy
eu: Pribatutasun politika

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Project
eu: Proiektua

en: Project homepage
eu: Proiektuaren hasiera orria

en: Proxy image results through SearXNG
eu: Proxy irudiaren emaitzak SearXNG bidez

en: Public instances
eu: Instantzia publikoak

en: Published date
eu: Argitaratutako data

en: Publisher
eu: Argitaletxea

en: Query in the page's title
eu: Kontsulta orriaren izenburuan

en: Rain
eu: Euria

en: Rain and thunder
eu: Euria eta trumoiak

en: Rain showers
eu: Euri zaparradak

en: Rain showers and thunder
eu: Zaparradak eta trumoiak

en: Refresh the page.
eu: Eguneratu orrialdea.

en: Reliability
eu: Fidagarritasuna

en: Remove trackers arguments from the returned URL
eu: Aztarnarien argumentuak kendu itzulitako URLtik

en: Repository
eu: Biltegia

en: Reset defaults
eu: Berrezarri lehenetsiak

en: Resolution
eu: Ebazpena

en: Response time
eu: Erantzuteko denbora

en: Result count
eu: Emaitzen zenbaketa

en: Results in new tabs
eu: Emaitzak fitxa berrietan

en: Rewrite hostnames and remove or prioritize results based on the hostname
eu: Berridatzi ostalari-izenak eta kendu edo lehenetsi emaitzak ostalari-izenaren arabera

en: SSL error: certificate validation has failed
eu: SSL errorea: ziurtagiria baliozkotzeak huts egin du

en: SafeSearch
eu: Bilaketa segurua

en: Save
eu: Gorde

en: Scores
eu: Balorazioak

en: Search URL
eu: Bilaketaren URLa

en: Search URL of the currently saved preferences
eu: Bilatu une honetan gordetako hobespenen URLa

en: Search for another query or select another category (above).
eu: Bilatu beste kontsulta bat edo hautatu beste kategoria bat (goian).

en: Search for another query or select another category.
eu: Bilatu beste kontsulta bat edo hautatu beste kategoria bat.

en: Search for...
eu: Bilatu...

en: Search language
eu: Bilaketaren hizkuntza

en: Search on category select
eu: Bilatu kategoria hautatzean

en: Seeder
eu: Ereilea

en: Select service used by DOI rewrite
eu: Hautatu DOI berridazketa-k erabilitako zerbitzua

en: Self Information
eu: Norberaren informazioa

en: Show possible queries as you type
eu: Erakutsi kontsulta posibleak idatzi ahala

en: Show route in map ..
eu: Erakutsi ibilbidea mapan...

en: Sleet
eu: Elurbustia

en: Sleet and thunder
eu: Elur-bustia eta trumoiak

en: Sleet showers
eu: Elurbustiko zaparradak

en: Sleet showers and thunder
eu: Elurbustiko zaparradak eta trumoiak

en: Snow
eu: Elurra

en: Snow and thunder
eu: Elurra eta trumoiak

en: Snow showers
eu: Elur zaparradak

en: Snow showers and thunder
eu: Elur zaparradak eta trumoiak

en: Sorry!
eu: Barkatu!

en: Source
eu: Iturria

en: Source code
eu: Iturburu-kodea

en: Special Queries
eu: Kontsulta bereziak

en: Strict
eu: Zorrotza

en: Suggestions
eu: Iradokizunak

en: Sunrise
eu: Egunsentia

en: Sunset
eu: Ilunabarra

en: Supports selected language
eu: Hautatutako hizkuntza onartzen du

en: Suspended
eu: Etenda

en: Switch to another instance:
eu: Aldatu beste instantzia batera:

en: Synonyms
eu: Sinonimoak

en: Tags
eu: Etiketak

en: Temperature
eu: Tenperatura

en: The image could not be downloaded.
eu: Ezin izan da deskargatu irudia.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
eu: Irudia sinpleegia da antzekoak aurkitzeko. TinEye-k oinarrizko xehetasun bisual bat behar du antzekoak ongi identifikatzeko.

en: Theme
eu: Itxura

en: Theme style
eu: Estiloa

en: There are no more results. You can try to:
eu: Ez dago emaitza gehiago. Saia zaitezke:

en: There is currently no data available.
eu: Une honetan ez dago daturik eskuragarri.

en: These cookies serve your sole convenience; we don't use them to track you.
eu: Cookie hauek zure erosotasunerako soilik balio dute, ez ditugu zure jarraipena egiteko erabiltzen.

en: These settings are stored in your cookies. This allows us not to store this data about you.
eu: Ezarpen horiek zure cookie-etan gordetzen dira. Horrek aukera ematen digu zuri buruzko datu horiek ez gordetzeko.

en: This entry has been superseded by
eu: Sarrera hau hurrengoarekin ordezkatu da

en: This is a preview of the settings used by the 'Search URL' you used to get here.
eu: Hona iristeko erabili duzun 'Bilatu URLa' ezarpenen aurrebista da hau.

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
eu: Hau da SearXNG-ren berehalako erantzuteko moduluen zerrenda.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
eu: Hau da SearXNG zure ordenagailuan gordetzen ari den cookieen zerrenda eta haien balioak.

en: This is the list of plugins.
eu: Hau da pluginen zerrenda.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
eu: Plugin honek eskaeraren helbidea Tor-eko irteera-nodo bat den egiaztatzen du eta hala ote den jakinarazten dio erabiltzaileari; check.torproject.org bezala, baina SearXNG-tik.

en: This site did not provide any description.
eu: Gune honek ez du deskribapenik eman.

en: This tab does not exist in the user interface, but you can search with these engines via !bangs.
eu: Fitxa hori ez da existitzen erabiltzaile-interfazean, baina motor horiekin bila dezakezu ¡Bangs bidez.

en: Time range
eu: Denbora tartea

en: Timezones plugin
eu: Ordu-zonen plugina

en: Tor check plugin
eu: Tor check plugina

en: Total
eu: Guztira

en: Tracker URL remover
eu: URL aztarnariak kendu

en: Try searching for:
eu: Saiatu hau bilatzen:

en: Type
eu: Mota

en: URL formatting
eu: URL formatua

en: URL to restore your preferences in another browser
eu: Zure hobespenak beste arakatzaile batean leheneratzeko URLa

en: UV index
eu: UV indizea

en: Unit converter plugin
eu: Unitateak bihurtzeko plugina

en: Updated at
eu: Une honetan eguneratua

en: Uptime
eu: Epea

en: User interface
eu: Erabiltzailearen interfazea

en: Value
eu: Balioa

en: Version
eu: Bertsioa

en: View error logs and submit a bug report
eu: Ikusi erroreen erregistroak eta bidali akatsen txostena

en: View source
eu: Ikusi iturria

en: Views
eu: Ikuspegiak

en: Vim-like
eu: Vim bezala

en: Visibility
eu: Ikusgarritasuna

en: Warnings
eu: Abisuak

en: Weight
eu: Pisua

en: What language do you prefer for search?
eu: Zein hizkuntzan egin nahi duzu bilaketa?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
eu: Gaituta dagoenean, emaitza orriaren izenburuak zure kontsulta dauka. Zure arakatzaileak izenburu hau graba dezake

en: Wind
eu: Haizea

en: With this list, you can assess the transparency of SearXNG.
eu: Zerrenda honekin, SearXNG-ren gardentasuna baloratu dezakezu.

en: You are not using Tor and you have the external IP address
eu: Tor erabiltzen ari zara eta kanpoko IP helbidea duzula dirudi

en: You are using Tor and it looks like you have the external IP address
eu: Tor erabiltzen ari zara eta badirudi kanpoko IP helbidea duzula

en: Your IP is:
eu: zure IPa hau da:

en: Your user-agent is:
eu: Zure erabiltzaile-agentea hau da:

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
eu: pribatutasuna errespetatzen duen metabilatzaile irekia

en: access denied
eu: sarbidea ukatua

en: active users
eu: erabiltzaile aktiboak

en: address
eu: helbidea

en: answered
eu: erantzunda

en: apps
eu: aplikazioak

en: author
eu: egilea

en: auto
eu: automatikoa

en: bitrate
eu: bit emaria

en: black
eu: beltza

en: cached
eu: cachean gordeta

en: clear
eu: garbitu

en: clicks
eu: klikak

en: closed
eu: itxita

en: comments
eu: iruzkinak

en: community
eu: komunitatea

en: currently, there are no cookies defined.
eu: une honetan, ez dago cookierik definituta.

en: dark
eu: iluna

en: dictionaries
eu: hiztegiak

en: files
eu: fitxategiak

en: general
eu: orokorra

en: hash digest
eu: traola laburpena

en: hide map
eu: ezkutatu mapa

en: hide media
eu: ezkutatu multimediak

en: hide video
eu: ezkutatu bideoa

en: images
eu: irudiak

en: it
eu: informatika

en: light
eu: argia

en: lyrics
eu: letrak

en: magnet link
eu: magnet lotura

en: map
eu: mapa

en: music
eu: musika

en: network error
eu: sareko errorea

en: news
eu: berriak

en: onions
eu: tipulak

en: open
eu: ireki

en: other
eu: beste bat

en: packages
eu: paketeak

en: parsing error
eu: analizatze errorea

en: points
eu: puntuak

en: posts
eu: mezuak

en: proxy error
eu: proxy-aren errorea

en: q&a
eu: Galdera eta erantzunak

en: radio
eu: irratia

en: repos
eu: biltegiak

en: science
eu: zientzia

en: scientific publications
eu: argitalpen zientifikoak

en: search
eu: bilatu

en: search error
eu: bilaketa akatsa

en: search page
eu: bilaketa orria

en: seconds
eu: segundo

en: server API error
eu: API zerbitzariaren errorea

en: show map
eu: erakutsi mapa

en: show media
eu: erakutsi multimediak

en: show video
eu: erakutsi bideoa

en: social media
eu: sare sozialak

en: software wikis
eu: software wikiak

en: subscribers
eu: harpidedunak

en: timeout
eu: itxarote-denbora

en: title
eu: izenburua

en: too many requests
eu: eskaera gehiegi

en: torrent file
eu: torrent fitxategia

en: tv
eu: tb

en: unexpected crash
eu: ustekabeko kraskatzea

en: user
eu: erabiltzailea

en: videos
eu: bideoak

en: votes
eu: botoak

en: without further subgrouping
eu: Itzuli

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
eu: duela {hours} ordu eta {minutes} minutu

en: {minutes} minute(s) ago
eu: duela {minutes} minutu

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
eu: {numCitations} aipamen {firstCitationVelocityYear} urtetik {lastCitationVelocityYear} bitartekoak

en: {title} (OBSOLETE)
eu: {title} (ZAHARKITUA)
