searx - en to ca translation catalogue (247 entries)

en: !bang for its categories
ca: !bang per a les seves categories

en: !bang for this engine
ca: !bang per a aquest motor de cerca

en: About
ca: Quant a

en: Access tokens for private engines
ca: Claus d'accés per a motors privats

en: Allow
ca: Permet

en: Answers
ca: Respostes

en: Anytime
ca: En qualsevol moment

en: Author
ca: Autor

en: Auto-detect
ca: Detecció automàtica

en: Autocomplete
ca: Compleció automàtica

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
ca: Carrega automàticament la pàgina següent en desplaçar-se al final de la pàgina actual

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
ca: Evita els llocs de pagament redirigint a versions d'accés obert de les publicacions quan estiguin disponibles

en: Back
ca: Enrere

en: Back to top
ca: Torna al capdemunt

en: Book rating
ca: Valoració de llibre

en: Center Alignment
ca: Centrat central

en: Change SearXNG layout
ca: Canvia la interfície del SearXNG

en: Change how forms are submitted
ca: Modifica la forma d'enviar les cerques

en: Change the language of the layout
ca: Canvia la llengua de la disposició

en: Channel
ca: Canal

en: Checker
ca: Comprovador

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
ca: Selecciona Detecció automàtica per permetre que SearXNG detecti l'idioma de la teva cerca.

en: Choose auto to follow your browser settings
ca: Trieu automàtic per a mantenir la configuració del navegador

en: Click on the magnifier to perform search
ca: Feu clic en la lupa per a executar la cerca

en: Code
ca: Codi

en: Comment(s)
ca: Comentaris

en: Compute {functions} of the arguments
ca: Calcula {functions} dels arguments

en: Contact instance maintainer
ca: Contacteu amb el mantenidor de la instància

en: Converts strings to different hash digests.
ca: Converteix cadenes en diferents empremtes de hash.

en: Cookie name
ca: Nom de la galeta

en: Cookies
ca: Galetes

en: Could not download the list of Tor exit-nodes from: https://check.torproject.org/exit-addresses
ca: No s'ha pogut descarregar la llista de nodes de sortida de Tor des de: https://check.torproject.org/exit-addresses

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
ca: No s'ha pogut llegir l'URL de la imatge. Això pot ser a causa d'un format de fitxer no compatible. TinEye només admet imatges en format JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF o WebP.

en: Currently used search engines
ca: Motors de cerca usats actualment

en: Default categories
ca: Categories predeterminades

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Display the front page
ca: Mostra la pàgina principal

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
ca: Mostrar els resultats en el centre de la pàgina (disseny Oscar).

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query contains "user agent".
ca: Mostra la vostra IP si la consulta és «ip» i el valor «user agent» del navegador si la consulta conté «user agent».

en: Donate
ca: Donar

en: Download results
ca: Baixa els resultats

en: Editor
ca: Redactor

en: Enabled
ca: Activat

en: Engine
ca: Motor

en: Engine name
ca: Nom del motor

en: Engine stats
ca: Estadístiques del motor

en: Engine tokens
ca: Claus de motors

en: Engines
ca: Motors

en: Engines cannot retrieve results
ca: Els motors no poden obtenir cap resultat

en: Error loading the next page
ca: S'ha produït un error en carregar la següent pàgina

en: Errors and exceptions
ca: Errors i excepcions

en: Evening
ca: Vespre

en: Examples
ca: Exemples

en: Exception
ca: Excepció

en: Failed checker test(s):
ca: Proves de control fallides:

en: Failed test
ca: Prova fallida

en: File quality
ca: Qualitat del fitxer

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filesize
ca: Mida del fitxer

en: Filter content
ca: Filtra el contingut

en: Find stuff as you type
ca: Troba coses tal com escriu

en: Function
ca: Funció

en: Generate different random values
ca: Genera diferents valors aleatoris

en: Get directions
ca: Obtén indicacions

en: Go to %(search_page)s.
ca: Ves a %(search_page)s.

en: HTTP Method
ca: Mètode HTTP

en: HTTP connection error
ca: error de connexió HTTP

en: HTTP error
ca: error HTTP

en: HTTP protocol error
ca: error del protocol HTTP

en: Hostname replace
ca: Substitució del nom de l'amfitrió

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
ca: Confirmo que no hi ha un problema relacionat amb el problema que he trobat

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
ca: Si aquesta és una instància pública, indiqueu l'URL a l'informe d'error

en: Image proxy
ca: Servidor intermediari d'imatges

en: Infinite scroll
ca: Desplaçament infinit

en: Info
ca: Informació

en: Information!
ca: Informació!

en: Interface language
ca: Llengua de la interfície

en: Invalid settings
ca: La configuració no és vàlida

en: Invalid settings, please edit your preferences
ca: La configuració no és vàlida, editeu-la

en: Issue tracker
ca: Gestor de tiquets

en: Journal
ca: Diari

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Language
ca: Idioma

en: Last day
ca: Les darreres 24 hores

en: Last month
ca: El darrer mes

en: Last week
ca: La setmana passada

en: Last year
ca: El darrer any

en: Leecher
ca: Descarregador

en: Length
ca: Longitud

en: Max time
ca: Temps màxim

en: Median
ca: Mitjà

en: Message
ca: Missatge

en: Messages from the search engines
ca: Missatges dels motors de cerca

en: Moderate
ca: Moderada

en: Morning
ca: Matí

en: Name
ca: Nom

en: Navigate search results with Vim-like hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
ca: Navegació pels resultats de la cerca amb les dreceres a l'estil Vim (cal JavaScript). Pitgeu la tecla «h» en la pàgina principal o de resultats per a obtenir ajuda.

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Night
ca: Nit

en: No HTTPS
ca: Sense HTTPS

en: No item found
ca: No s'ha trobat cap element

en: None
ca: Cap

en: Noon
ca: Migdia

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
ca: Nota: si indiqueu configuracions personalitzades en l'URL de cerca, podeu reduir-ne la privadesa i filtrar dades, en fer clic en els llocs dels resultats.

en: Number of Files
ca: Nombre de fiters

en: Number of results
ca: Nombre de resultats

en: Off
ca: Desactivat

en: On
ca: Activat

en: Open Access DOI resolver
ca: Resolució de l'Open Access DOI

en: Open Access DOI rewrite
ca: Reescriptura de l'Open Access DOI

en: Open result links on new browser tabs
ca: Obre els enllaços de resultats en una pestanya nova

en: Page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Perform search immediately if a category selected. Disable to select multiple categories. (JavaScript required)
ca: Executa la cerca immediatament si hi ha seleccionada una categoria. Desactiveu-ho per a seleccionar més d'una categoria. (Cal JavaScript)

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
ca: Comproveu si ja hi ha cap problema amb aquest motor a GitHub

en: Powered by
ca: Funciona amb

en: Preferences
ca: Preferències

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Privacy policy
ca: Polítiques de privacitat

en: Processing
ca: S'està processant

en: Proxying image results through SearXNG
ca: Les imatges es carreguen via un servidor intermediari SearXNG

en: Public instances
ca: Instàncies públiques

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Publisher
ca: Editor

en: Query in the page's title
ca: Consulta en el títol de la pàgina

en: Random value generator
ca: Generador de valors aleatoris

en: Reliability
ca: Fiabilitat

en: Remove trackers arguments from the returned URL
ca: Suprimeix els arguments de rastreig dels URL retornats

en: Reset defaults
ca: Restaura els valors predeterminats

en: Response time
ca: Temps de resposta

en: Result count
ca: Resultats

en: Results on new tabs
ca: Resultats en pestanyes noves

en: Rewrite result hostnames or remove results based on the hostname
ca: Reescriu o suprimeix resultats basant-se en els noms d'amfitrió

en: SSL error: certificate validation has failed
ca: error SSL: la validació del certificat ha fallat

en: SafeSearch
ca: Cerca segura

en: Save
ca: Desa

en: Scores
ca: Valoració

en: Search URL
ca: URL de cerca

en: Search URL of the currently saved preferences
ca: URL de cerca de les preferències desades actualment

en: Search for...
ca: Cerca...

en: Search language
ca: Llengua de cerca

en: Search on category select
ca: Cerca en la selecció de categories

en: Seeder
ca: Font

en: Select service used by DOI rewrite
ca: Selecciona el servei utilitzat per a la reescriptura del DOI

en: Self Information
ca: Informació pròpia

en: Sorry!
ca: Disculpeu!

en: Source
ca: Origen

en: Source code
ca: Codi font

en: Special Queries
ca: Consultes especials

en: Specifying custom settings in the preferences URL can be used to sync preferences across devices.
ca: Indicar els paràmetres personalitzats en l'URL de preferències pot usar-se per a sincronitzar preferències entre aparells.

en: Start submiting a new issue on GitHub
ca: Enviar un nou problema a GitHub

en: Statistics functions
ca: Funcions estadístiques

en: Strict
ca: Estricta

en: Submit a new issue on Github including the above information
ca: Envieu un tiquet a Github que inclou la informació anterior

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Supports selected language
ca: Suporta la llengua seleccionada

en: Suspended
ca: Suspès

en: Tags
ca: Etiquetes

en: The image could not be downloaded.
ca: No s'ha pogut baixar la imatge.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
ca: La imatge és massa senzilla per trobar coincidències. TinEye requereix un mínim de complexitat visual per identificar amb èxit les coincidències.

en: Theme
ca: Tema

en: Theme style
ca: Estil del tema

en: There is currently no data available.
ca: Actualment no hi ha dades disponibles.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
ca: Aquestes galetes només són per a la vostra comoditat. No les usem per a rastrejar-vos.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
ca: Aquesta configuració es desa en les galetes. Això ens permet no emmagatzemar les vostres dades.

en: This entry has been superseded by
ca: Aquesta entrada ha estat substituïda per

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
ca: Aquesta és la llista dels mòduls de resposta instantània de SearXNG.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
ca: Això és la llista de les galetes, i els seus valors, que el SearXNG emmagatzema en el vostre ordinador.

en: This is the list of plugins.
ca: Això és la llista dels connectors.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
ca: Aquest plugin comprova si l'adreça de la sol·licitud és un node de sortida TOR i informa a l'usuari si ho és, com check.torproject.org però des de SearXNG.

en: This site did not provide any description.
ca: Aquest lloc no proporciona cap descripció.

en: This tab does not exists in the user interface, but you can search in these engines by its !bangs.
ca: Aquesta pestanya no existeix en la interfície d'usuari, però pots buscar en aquests motors de cerca mitjançant els seus !bangs.

en: Time range
ca: Interval de temps

en: Tor check plugin
ca: Plugin de comprovació de Tor

en: Tracker URL remover
ca: Suprimeix l'URL de rastreig

en: Try searching for:
ca: Proveu a cercar:

en: Type
ca: Tipus

en: URL to restore your preferences in another browser
ca: URL per a recuperar les preferències en un altre navegador

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Value
ca: Valor

en: View error logs and submit a bug report
ca: Mostra els informes d'error i envia un informe d'error

en: View source
ca: Mostra el codi font

en: Vim-like hotkeys
ca: Dreceres de teclat del Vim

en: Warnings
ca: Avisos

en: What language do you prefer for search?
ca: En quina llengua preferiu cercar?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
ca: Si està activat, el títol de la pàgina conté la consulta. El navegador pot enregistrar aquest títol

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
ca: Amb aquesta llista, podeu comprovar la transparència de SearXNG.

en: You are not using Tor and you have this external IP address: {ip_address}
ca: No estàs usant Tor i tens aquesta adreça IP: {ip_address}

en: You are using Tor and it looks like you have this external IP address: {ip_address}
ca: Estàs usant Tor i sembla que tens aquesta adreça IP: {ip_address}

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
ca: metacercador obert, que respecta la privacitat

en: access denied
ca: accés denegat

en: address
ca: adreça

en: apps
ca: aplicacions

en: auto
ca: automàtic

en: cached
ca: en memòria cau

en: clear
ca: buida

en: currently, there are no cookies defined.
ca: actualment, no hi ha definida cap galeta.

en: dark
ca: fosc

en: dictionaries
ca: diccionaris

en: files
ca: fitxers

en: hash digest
ca: empremta de hash

en: hide map
ca: amaga el mapa

en: hide media
ca: amaga el contingut multimèdia

en: hide video
ca: amaga el vídeo

en: images
ca: imatges

en: it
ca: informàtica

en: light
ca: clar

en: lyrics
ca: lletres

en: magnet link
ca: enllaç magnet

en: map
ca: mapa

en: music
ca: música

en: network error
ca: error de xarxa

en: news
ca: notícies

en: onions
ca: cebes

en: other
ca: altre

en: packages
ca: paquets

en: parsing error
ca: error de processament

en: proxied
ca: en servidor intermediari

en: proxy error
ca: error del servidor intermediari

en: q&a
ca: preguntes i respostes

en: repos
ca: repositoris

en: science
ca: ciència

en: scientific publications
ca: articles científics

en: search
ca: cerca

en: search error
ca: error de cerca

en: search page
ca: pàgina de cerca

en: server API error
ca: error en l'API del servidor

en: show map
ca: mostra el mapa

en: show media
ca: mostra el contingut multimèdia

en: show video
ca: mostra el vídeo

en: social media
ca: xarxes socials

en: software wikis
ca: wikis de programari

en: timeout
ca: expirat

en: too many requests
ca: massa peticions

en: torrent file
ca: fitxer torrent

en: unexpected crash
ca: error inesperat

en: videos
ca: vídeos

en: we didn't find any results. Please use another query or search in more categories.
ca: no hem trobat cap resultat. Feu una consulta diferent o cerqueu en més categories.

en: without further subgrouping
ca: sense agrupació

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
ca: fa {hours} hores i {minutes} minuts

en: {minutes} minute(s) ago
ca: fa {minutes} minuts

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
ca: {numCitations} cites des de l'any {firstCitationVelocityYear} fins a {lastCitationVelocityYear}

en: {title} (OBSOLETE)
ca: {title} (OBSOLET)
