searx - en to sr translation catalogue (374 entries)

en: !bang for its categories
sr: !bang за своје категорије

en: !bang for this engine
sr: !bang за овај мотор

en: A URL containing your preferences. This URL can be used to restore your settings on a different device.
sr: URL адреса која садржи ваша подешавања. Ова URL адреса се може користити да вратите ваша подешавања на другом уређају.

en: About
sr: О нама

en: Access tokens for private engines
sr: Приступите жетонима за приватне енџине

en: Ahmia blacklist
sr: Ахмијска црна листа

en: Allow
sr: Допусти

en: Answers
sr: Одговори

en: Anytime
sr: Било када

en: Author
sr: Аутор

en: Auto-detect
sr: Аутоматски откриј

en: Autocomplete
sr: Ауто попуњавање

en: Automatically load the next page when scrolling to the bottom of the current page
sr: Аутоматски учитајте следећу страницу приликом померања до дна тренутне странице

en: Average temp.
sr: Просечна температура

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
sr: Избегните плаћање у случају да је доступна бесплатна публикација

en: Back
sr: Назад

en: Back to top
sr: Назад на врх

en: Basic Calculator
sr: Основни Калкулатор

en: Book rating
sr: Оцена књиге

en: Calculate mathematical expressions via the search bar
sr: Израчунај математичке изразе кроз поље за претрагу

en: Center Alignment
sr: Поравнање по средини

en: Change how forms are submitted
sr: Промените начин слања образаца

en: Change result URL formatting
sr: Измени формат приказивања URL резултата

en: Change the language of the layout
sr: Промените језик сајта

en: Change the layout of SearXNG
sr: Промените распоред SearXNG-а

en: Change the search engine used in the preferences:
sr: Промените претраживач који се користи у подешавањима:

en: Channel
sr: Канал

en: Checker
sr: Проверник

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
sr: Одаберите Ауто-детецт да бисте дозволили SearXNG да открије језик вашег упита.

en: Choose auto to follow your browser settings
sr: Изаберите аутоматски да бисте пратили подешавања вашег претраживача

en: Clear sky
sr: Ведро небо

en: Click on the magnifier to perform search
sr: Кликни на лупу за претрагу

en: Cloud cover
sr: Облачност

en: Cloudy
sr: Облачно

en: Code
sr: Код

en: Comment(s)
sr: Коментар(и)

en: Compute {func} of the arguments
sr: Израчунај {func} за дате аргументе

en: Condition
sr: Стање

en: Contact instance maintainer
sr: Контактирај домара инстанце

en: Convert between units
sr: Конвертуј јединице

en: Converts strings to different hash digests. Available functions: md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512.
sr: Претвара стрингове у различите хеш сажетке. Доступне функције: md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512.

en: Cookie name
sr: Име колачића

en: Cookies
sr: Колачићи

en: Copied
sr: Копирано

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy preferences hash
sr: Копирај хеш преференци

en: Could not download the list of Tor exit-nodes from
sr: Није могуће преузети листу торових излазних нодова од

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
sr: Није могуће прочитати УРЛ те слике. Ово може бити због неподржаног формата датотеке. ТинЕие подржава само слике које су ЈПЕГ, ПНГ, ГИФ, БМП, ТИФФ или ВебП формата.

en: Current condition
sr: Тренутно стање

en: Currently used search engines
sr: Тренутно коришћени претраживачи

en: DOI
sr: ДОИ

en: Date
sr: Датум

en: Default categories
sr: Подразумеване категорије

en: Default language
sr: Подразумевани језик

en: Definitions
sr: Дефиниције

en: Description
sr: Опис

en: Digital Object Identifier (DOI)
sr: Дигитални Идентификатор Објеката (DOI)

en: Disable all
sr: Онемогући све

en: Display favicons near search results
sr: Прикажи иконице поред резултата претраге

en: Display results in the center of the page (Oscar layout).
sr: Прикажите резултате у средини странице (Оскар распоред).

en: Display the front page
sr: Прикажи насловну страну

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query is "user-agent".
sr: Приказује Вашу IP адресу ако је упит "ip" и Вашег корисничког агента ако је упит "user-agent".

en: Donate
sr: Донирај

en: Download
sr: Преузми

en: Download results
sr: Резултати преузимања

en: Editor
sr: Едитор

en: Enable all
sr: Омогући све

en: Engine
sr: Енџин

en: Engine name
sr: Име претраживача

en: Engine stats
sr: Статистика

en: Engine tokens
sr: Енџин жетони

en: Engines
sr: Претраживачи

en: Error loading the next page
sr: Грешка приликом учитавања следеће странице

en: Errors and exceptions
sr: Грешке и изузеци

en: Errors:
sr: Грешке:

en: Evening
sr: Вече

en: Examples
sr: Примери

en: Exception
sr: Изузетак

en: Failed checker test(s):
sr: Неуспели тест(ови) провере:

en: Failed test
sr: Неуспели тест

en: Fair
sr: Поштено

en: Favicon Resolver
sr: Резолвер иконица сајтова

en: Feels Like
sr: Осети се као

en: Feels like
sr: Осећај

en: File quality
sr: Квалитет датотеке

en: Filename
sr: Назив документа

en: Filesize
sr: величина фајла

en: Filter content
sr: Филтрирајте садржај

en: Filter out onion results that appear in Ahmia's blacklist.
sr: Филтрирај резултате претраге за портове који се појављују на Ахмијиној црној листи.

en: Fog
sr: Магла

en: Format
sr: Формат

en: Full
sr: Целокупно

en: Function
sr: Функција

en: General
sr: Уопштено

en: Generate different random values
sr: Генеришите различите случајне вредности

en: Go back to the previous page using the previous page button.
sr: Вратите се на претходну страницу помоћу дугмета за претходну страницу.

en: Go to %(search_page)s.
sr: Иди на %(search_page)s.

en: HTTP
sr: ХТТП

en: HTTP Method
sr: ХТТП метода

en: HTTP connection error
sr: проблем при HTTPS конекцији

en: HTTP error
sr: HTTP грешка

en: HTTP protocol error
sr: грешка у HTTP протоколу

en: Hash plugin
sr: Хеш плагин

en: Heavy rain
sr: Јака киша

en: Heavy rain and thunder
sr: Јака киша и грмљавина

en: Heavy rain showers
sr: Јаки пљускови

en: Heavy rain showers and thunder
sr: Јаки пљускови и грмљавина

en: Heavy sleet
sr: Јака суснежица

en: Heavy sleet and thunder
sr: Јака суснежица и грмљавина

en: Heavy sleet showers
sr: Јаки суснежични пљускови

en: Heavy sleet showers and thunder
sr: Јаки суснежични пљускови и грмљавина

en: Heavy snow
sr: Јак снег

en: Heavy snow and thunder
sr: Јак снег и грмљавина

en: Heavy snow showers
sr: Јаки снежни пљускови

en: Heavy snow showers and thunder
sr: Јаки снежни пљускови и грмљавина

en: Host
sr: Изворно

en: Hostnames plugin
sr: Хостнејмс плагин

en: Hotkeys
sr: Пречаци

en: Humidity
sr: Влажност

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
sr: Потврђујем да не постоји грешка у вези са проблемом на који наилазим

en: ISBN
sr: ИСБН

en: ISSN
sr: ИССН

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
sr: Ако је ово јавна инстанца, наведите УРЛ у извештају о грешци

en: Image proxy
sr: Прокси слика

en: Infinite scroll
sr: Бесконачно померање

en: Info
sr: Информације

en: Information!
sr: Информације!

en: Insert copied preferences hash (without URL) to restore
sr: Унесите копирани хеш преференци (без УРЛ-а) за повратак

en: Interface language
sr: Језик интерфејса

en: Invalid settings
sr: Неважећа подешавања

en: Invalid settings, please edit your preferences
sr: Неважеће поставке, молимо уредите свој избор

en: Issue tracker
sr: Трагач проблема

en: Journal
sr: Дневник

en: Keywords (first word in query)
sr: Кључне речи (прва реч у упиту)

en: Language
sr: Језик

en: Last day
sr: Последњи дан

en: Last month
sr: Последњи месец

en: Last week
sr: Последња недеља

en: Last year
sr: Последња година

en: Leecher
sr: Личер

en: Length
sr: Дужина

en: License
sr: Лиценца

en: Light rain
sr: Слаба киша

en: Light rain and thunder
sr: Слаба киша и грмљавина

en: Light rain showers
sr: Слаби кишни пљускови

en: Light rain showers and thunder
sr: Слаби кишни пљускови и грмљавина

en: Light sleet
sr: Слаба суснежица

en: Light sleet and thunder
sr: Слаба суснежица и грмљавина

en: Light sleet showers
sr: Слаби суснежични пљускови

en: Light sleet showers and thunder
sr: Слаби суснежични пљускови и грмљавина

en: Light snow
sr: Слаб снег

en: Light snow and thunder
sr: Слаб снег и грмљавина

en: Light snow showers
sr: Слаби снежни пљускови

en: Light snow showers and thunder
sr: Слаби снежни пљускови и грмљавина

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Max temp.
sr: Највиша темп.

en: Max time
sr: Макс. време

en: Median
sr: Медијана

en: Message
sr: Порука

en: Messages from the search engines
sr: Поруке из претраживача

en: Min temp.
sr: Најмања темп.

en: Moderate
sr: Умерено

en: Morning
sr: Јутро

en: Name
sr: Име

en: Navigate search results with hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
sr: Крећите се кроз резултате претраге помоћу пречаћних тастера (потребан је JavaScript). Притисните тастер "х" на главној страници или страници са резултатима да бисте добили помоћ.

en: Next page
sr: Следећа страница

en: Night
sr: Ноћ

en: No HTTPS
sr: Нема HTTPS

en: No item found
sr: Ставка није пронађена

en: No results were found. You can try to:
sr: Нису пронађени резултати. Можете покушати да:

en: None
sr: Ништа

en: Noon
sr: Подне

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
sr: Напомена: навођење прилагођених поставки у URL претрази може смањити приватност цурењем података кликнутих страница.

en: Number of Files
sr: Број фајлова

en: Number of results
sr: Број резултата

en: Open Access DOI resolver
sr: Отворени приступ DOI решења

en: Open Access DOI rewrite
sr: Отворени приступ DOI преписа

en: Open result links in new browser tabs
sr: Отвори повезнице резултата у новим картицама прегледача

en: P80
sr: П80

en: P95
sr: П95

en: Page not found
sr: Страница није пронађена

en: Parameter
sr: Параметар

en: Partly cloudy
sr: Делимично облачно

en: Percentage
sr: Проценат

en: Perform a search immediately if a category is selected. Disable to select multiple categories
sr: Одмах извршите претрагу ако је изабрана категорија. Онемогућите да бисте изабрали више категорија

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
sr: Проверите да ли постоје грешке у вези са овим енџином на ГитХуб-у

en: Popularity
sr: Популарност

en: Powered by
sr: Покреће

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Preferences hash
sr: Хеш преференци

en: Pressure
sr: Притисак

en: Pretty
sr: Лепо

en: Previous page
sr: Претходна страница

en: Privacy
sr: Приватност

en: Privacy policy
sr: Политика приватности

en: Processing
sr: Обрада

en: Project
sr: Пројекат

en: Project homepage
sr: Главна страница пројекта

en: Proxy image results through SearXNG
sr: Проксирајте резултате слика преко SearXNG-а

en: Public instances
sr: Јавне инстанце

en: Published date
sr: Датум објављивања

en: Publisher
sr: Издавач

en: Query in the page's title
sr: Упит у наслову странице

en: Rain
sr: Киша

en: Rain and thunder
sr: Киша и грмљавина

en: Rain showers
sr: Пљускови кише

en: Rain showers and thunder
sr: Пљускови кише и грмљавина

en: Refresh the page.
sr: Освежите страницу.

en: Reliability
sr: Поузданост

en: Remove trackers arguments from the returned URL
sr: Уклања аргументе трекера од повратне URL адресе

en: Repository
sr: Ризница

en: Reset defaults
sr: Врати на подразумевано

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Response time
sr: Време одзива

en: Result count
sr: Број резултата

en: Results in new tabs
sr: Резултати у новим картицама

en: Rewrite hostnames and remove or prioritize results based on the hostname
sr: Пребришите имена домаћина и уклоните или дајте приоритет резултатима на основу имена домаћина

en: SSL error: certificate validation has failed
sr: SSL грешка: валидација сертификата није успела

en: SafeSearch
sr: Безбедна Претрага

en: Save
sr: Сачувати

en: Scores
sr: Резултати

en: Search URL
sr: Тражи URL адресу

en: Search URL of the currently saved preferences
sr: Pretražite URL адресу тренутно сачуваних поставки

en: Search for another query or select another category (above).
sr: Потражите други упит или да изаберете другу категорију (изнад).

en: Search for another query or select another category.
sr: Потражите други упит или изаберите другу категорију.

en: Search for...
sr: Тражи ...

en: Search language
sr: Језик претраге

en: Search on category select
sr: Тражите категорију избора

en: Seeder
sr: Хранилац

en: Select service used by DOI rewrite
sr: Изаберите услугу коју користи ДОИ изновопис

en: Self Information
sr: Licna Informacija

en: Show possible queries as you type
sr: Прикажите могуће упите док куцате

en: Show route in map ..
sr: Прикажи руту на мапи ..

en: Sleet
sr: Суснежица

en: Sleet and thunder
sr: Суснежица и грмљавина

en: Sleet showers
sr: Пљускови суснежице

en: Sleet showers and thunder
sr: Пљускови суснежице и грмљавина

en: Snow
sr: Снег

en: Snow and thunder
sr: Снег и грмљавина

en: Snow showers
sr: Снежни пљускови

en: Snow showers and thunder
sr: Снежни пљускови и грмљавина

en: Sorry!
sr: Опростите!

en: Source
sr: Извор

en: Source code
sr: Изворни код

en: Special Queries
sr: Посебни упити

en: Start submitting a new issue on GitHub
sr: Почните да шаљете ново издање на ГитХуб-у

en: Strict
sr: Стриктно

en: Submit a new issue on Github including the above information
sr: Пријавите нову грешку на Гитхабу укључујући следеће инфоржације

en: Suggestions
sr: Предлози

en: Sunrise
sr: Излазак Сунца

en: Sunset
sr: Залазак Сунца

en: Supports selected language
sr: Подржава изабрани језик

en: Suspended
sr: Суспендован

en: Switch to another instance:
sr: Пребаците се на другу инстанцу:

en: Synonyms
sr: Синоними

en: Tags
sr: Tagovi

en: Temperature
sr: Температура

en: The image could not be downloaded.
sr: Није могуће преузети слику.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
sr: Слика је превише једноставна за проналажење подударања. ТинЕие захтева основни ниво визуелних детаља да би успешно идентификовао подударања.

en: Theme
sr: Тема

en: Theme style
sr: Изглед теме

en: There are no more results. You can try to:
sr: Нема више резултата. Можете покушати да:

en: There is currently no data available.
sr: Тренутно нема доступних података.

en: These cookies serve your sole convenience; we don't use them to track you.
sr: Ови колачићи служе искључиво вашој удобности; не користимо их да бисмо вас шпијунирали.

en: These settings are stored in your cookies. This allows us not to store this data about you.
sr: Ова подешавања се похрањују у вашим колачићима. Ово нам омогућава да не чувамо ове податке о вама.

en: This entry has been superseded by
sr: Овај унос је заменио

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
sr: Ово је листа СеарКСНГ-ових модула за тренутно јављање.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
sr: Ово је листа колачића и њихових вредности које СеарКСНГ чува на вашем рачунару.

en: This is the list of plugins.
sr: Ово је листа додатака.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
sr: Овај додатак проверава да ли је адреса захтева излазни чвор ТОР-а и обавештава корисника ако јесте, као check.torproject.org али са SearXNG.

en: This site did not provide any description.
sr: Овај сајт није дао никакав опис.

en: This tab does not exist in the user interface, but you can search with these engines via !bangs.
sr: Ова картица не постоји у корисничком интерфејсу, али можете претраживати помоћу ових претраживача преко !bangs.

en: Time range
sr: Временски опсег

en: Tor check plugin
sr: Додатак за проверу Тор-а

en: Total
sr: Укупно

en: Tracker URL remover
sr: Уклони трекер URL адресе

en: Try searching for:
sr: Покушај да нађеш:

en: Type
sr: Tip

en: URL formatting
sr: URL форматирање

en: URL to restore your preferences in another browser
sr: УРЛ да бисте вратили своја подешавања у другом претраживачу

en: UV index
sr: UV индекс

en: Unit converter plugin
sr: Додатак за конверзију јединица

en: Updated at
sr: Обновљен у

en: Uptime
sr: Време рада

en: User interface
sr: Кориснички интерфејс

en: Value
sr: Вредност

en: Version
sr: Верзија

en: View error logs and submit a bug report
sr: Погледајте информације о грешки и пријавите

en: View source
sr: Види извор

en: Views
sr: Прегледи

en: Vim-like
sr: Слично Вим-у

en: Visibility
sr: Видљивост

en: Warnings
sr: Упозорења

en: Weight
sr: Тежина

en: What language do you prefer for search?
sr: Који језик преферирате за претрагу?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
sr: Када је омогућено, наслов странице са резултатима садржи ваш упит. Ваш претраживач може да сними овај наслов

en: Wind
sr: Ветар

en: With this list, you can assess the transparency of SearXNG.
sr: Помоћу ове листе можете проценити прозирност SearXNG-а.

en: You are not using Tor and you have the external IP address
sr: Ne kористите Тор и имате екстерну IP адресу

en: You are using Tor and it looks like you have the external IP address
sr: Користите Тор и могуће је да имате екстерну IP адресу

en: Your IP is:
sr: Ваш IP је:

en: Your user-agent is:
sr: Ваш кориснички агент је:

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
sr: Javni meta pretrazivac koji postuje privatnost

en: access denied
sr: није дозвољен приступ

en: active users
sr: активни корисници

en: address
sr: адреса

en: answered
sr: одговорено

en: apps
sr: апликације

en: author
sr: аутор

en: auto
sr: аутоматски

en: bitrate
sr: битрата

en: black
sr: црно

en: cached
sr: кеширано

en: clear
sr: очисти

en: clicks
sr: кликови

en: closed
sr: затворено

en: comments
sr: коментари

en: community
sr: заједница

en: currently, there are no cookies defined.
sr: тренутно, нема дефинисаних колачића.

en: dark
sr: мрачно

en: dictionaries
sr: речници

en: files
sr: датотеке

en: general
sr: уопштено

en: hash digest
sr: Излаз хеш функције

en: hide map
sr: сакриј мапу

en: hide media
sr: сакриј медије

en: hide video
sr: сакриј видео

en: images
sr: слике

en: it
sr: ит

en: light
sr: светло

en: lyrics
sr: текст песме

en: magnet link
sr: магнет линк

en: map
sr: мапа

en: music
sr: музика

en: network error
sr: грешка на мрежи

en: news
sr: новости

en: onions
sr: лук

en: open
sr: отворено

en: other
sr: други

en: packages
sr: пакети

en: parsing error
sr: грешка при парсирању

en: points
sr: поени

en: posts
sr: пост

en: proxy error
sr: прокси грешка

en: radio
sr: радио

en: repos
sr: репозиторијуми

en: science
sr: наука

en: scientific publications
sr: Научне објаве

en: search
sr: Претрага

en: search error
sr: грешка у претрази

en: search page
sr: Претражи страницу

en: seconds
sr: s

en: server API error
sr: серверска API грешка

en: show map
sr: покажи мапу

en: show media
sr: покажи медије

en: show video
sr: покажи видео

en: social media
sr: друштвене мреже

en: software wikis
sr: софтверске енциклопедије

en: subscribers
sr: претплатници

en: timeout
sr: тајмаут

en: title
sr: наслов

en: too many requests
sr: превише захтева

en: torrent file
sr: торент фајл

en: tv
sr: телевизија

en: unexpected crash
sr: неочекиван престанак рада

en: user
sr: корисник

en: videos
sr: видео снимци

en: votes
sr: гласови

en: web
sr: мрежа

en: without further subgrouping
sr: без даљег подгруписања

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
sr: пре {hours} час(a) и {minutes} минут(у,е,а)

en: {minutes} minute(s) ago
sr: пре {minutes} минут(у,е,а)

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
sr: {numCitations} цитата од {firstCitationVelocityYear} до {lastCitationVelocityYear} године

en: {title} (OBSOLETE)
sr: {title} (ЗАСТАРЕЛО)
