searx - en to gl translation catalogue (297 entries)

en: !bang for its categories
gl: !bang para as súas catergorías

en: !bang for this engine
gl: !bang para este buscador

en: About
gl: Acerca de

en: Access tokens for private engines
gl: Tokens de acceso para buscadores privados

en: Allow
gl: Permitir

en: Answers
gl: Respostas

en: Anytime
gl: Calquera momento

en: Author
gl: Autora

en: Auto-detect
gl: Autodetectar

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
gl: Cargar automáticamente a seguinte páxina ó desprazarse ó fondo da páxina actual

en: Average temp.
gl: Temp. media

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
gl: Evitar valados de pago redireccionando a versións públicas das publicacións cando estén dispoñibles

en: Back
gl: Atrás

en: Back to top
gl: Ir arriba

en: Book rating
gl: Valoración do libro

en: Calculate mathematical expressions via the search bar
gl: Calcular expresións matemáticas usando a barra de busca

en: Center Alignment
gl: Situar no centro

en: Change SearXNG layout
gl: Cambiar a interface de SearXNG

en: Change how forms are submitted
gl: Cambiar o xeito en que se envían formularios

en: Change the language of the layout
gl: Cambiar o idioma da interface

en: Change the search engine used in the preferences:
gl: Cambiar o motor de busca establecido nos axustes:

en: Channel
gl: Canle

en: Checker
gl: Verificador

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
gl: Elixe Autodetectar para deixar que SearXNG detecte o idioma da túa consulta.

en: Choose auto to follow your browser settings
gl: Elixe auto para que siga os axustes do navegador

en: Click on the magnifier to perform search
gl: Preme na lupa para realizar a busca

en: Cloud cover
gl: Cuberto

en: Code
gl: Código

en: Comment(s)
gl: Comentario(s)

en: Compute {functions} of the arguments
gl: Calcula {functions} dos argumentos

en: Condition
gl: Situación

en: Contact instance maintainer
gl: Contactar coa administración

en: Convert between units
gl: Converter unidades

en: Converts strings to different hash digests.
gl: Converte o escrito usando diferentes funcións hash.

en: Cookie name
gl: Nome da cookie

en: Copied
gl: Copiado

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy preferences hash
gl: Copiar suma de comprobación dos axustes

en: Could not download the list of Tor exit-nodes from: https://check.torproject.org/exit-addresses
gl: Non se puido descargar a lista de nodos de saída a Tor desde: https://check.torproject.org/exit-addresses

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
gl: Non se puido ler o url da imaxe. Podería ser debido a un formato do ficheiro non soportado. TinEye só soporta imaxes tipo JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF ou WebP.

en: Current condition
gl: Estado actual

en: Currently used search engines
gl: Motores de busca utilizados actualmente

en: Date
gl: Data

en: Default categories
gl: Categorías por defecto

en: Default language
gl: Idioma por defecto

en: Description
gl: Descrición

en: Disable all
gl: Desactivar todo

en: Display the front page
gl: Mostrar páxina de inicio

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
gl: Mostra os resultados no centro da páxina (interface Oscar).

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query contains "user agent".
gl: Mostra o teu IP se a consulta é "ip" e o teu Use Agent se a consulta contén "user agent".

en: Donate
gl: Doar

en: Download results
gl: Descargar resultados

en: Editor
gl: Autoría

en: Enable all
gl: Activar todo

en: Engine
gl: Motor

en: Engine name
gl: Nome do motor

en: Engine stats
gl: Estatísticas do buscador

en: Engine tokens
gl: Tokens do buscador

en: Engines
gl: Motores

en: Engines cannot retrieve results
gl: Os buscadores non obtiveron resultados

en: Error loading the next page
gl: Erro ao cargar a páxina seguinte

en: Error!
gl: Fallo!

en: Errors and exceptions
gl: Erros e excepcións

en: Errors:
gl: Erros:

en: Evening
gl: Tarde

en: Examples
gl: Exemplos

en: Exception
gl: Excepción

en: Failed checker test(s):
gl: Test con fallo(s):

en: Failed test
gl: Test con fallo

en: Feels like
gl: Sensación

en: File quality
gl: Calidade do ficheiro

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Filesize
gl: Tamaño do ficheiro

en: Filter content
gl: Filtro de contido

en: Find stuff as you type
gl: Buscar nas cousas metras escribes

en: Format
gl: Formato

en: Function
gl: Función

en: General
gl: Xeral

en: Generate different random values
gl: Xerar diferentes valores aleatorios

en: Get directions
gl: Obter direccións

en: Go back to the previous page using the previous page button.
gl: Volver á páxina anterior usando o botón de páxina anterior.

en: Go to %(search_page)s.
gl: Ir a %(search_page)s.

en: HTTP Method
gl: Método HTTP

en: HTTP connection error
gl: Erro da conexión HTTP

en: HTTP error
gl: Erro HTTP

en: HTTP protocol error
gl: erro de protocolo HTTP

en: Hostname replace
gl: Substituír servidor

en: Hotkeys
gl: Atallos

en: Humidity
gl: Humidade

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
gl: Confirmo que non existe un informe acerca deste problema que atopei

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
gl: Se esta é unha instancia pública, indica o URL no informe do problema

en: Image proxy
gl: Proxy de imaxes

en: Infinite scroll
gl: Desprazamento infinito

en: Information!
gl: Información!

en: Insert copied preferences hash (without URL) to restore
gl: Escribe a suma de comprobación copiada das preferencias (sen URL) para restablecer

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Invalid settings
gl: Axustes non válidos

en: Invalid settings, please edit your preferences
gl: Axustes non válidos, por favor edita a configuración

en: Issue tracker
gl: Seguimento de problemas

en: Journal
gl: Xornal

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Language
gl: Idioma

en: Last day
gl: Último día

en: Last month
gl: Último mes

en: Last week
gl: Última semana

en: Last year
gl: Último ano

en: Leecher
gl: Cliente

en: Length
gl: Lonxitude

en: License
gl: Licenza

en: Maintainer
gl: Mantemento

en: Max temp.
gl: Temp. Máx.

en: Max time
gl: Tempo máx

en: Message
gl: Mensaxe

en: Messages from the search engines
gl: Mensaxes desde os motores de busca

en: Min temp.
gl: Temp. Mín.

en: Moderate
gl: Moderada

en: Morning
gl: Mañán

en: Name
gl: Nome

en: Navigate search results with hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
gl: Navega entre os resultdos cos atallos (require JavaScript). Preme tecla "h" na páxina de resultados para obter axuda.

en: Next page
gl: Páxina seguinte

en: Night
gl: Noite

en: No HTTPS
gl: Sen HTTPS

en: No item found
gl: Non se atoparon elementos

en: No results were found. You can try to:
gl: Non hai resultados. Podes probar:

en: None
gl: Ningunha

en: Noon
gl: Mediodía

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
gl: Nota: establecer axustes personalizados na URL de busca pode reducir a túa privacidade ó filtrar datos ós sitios web dos resultados.

en: Number of Files
gl: Número de ficheiros

en: Number of results
gl: Número de resultados

en: Open Access DOI resolver
gl: Resolutor Open Access DOI

en: Open Access DOI rewrite
gl: Reescritura Open Access DOI

en: Open result links on new browser tabs
gl: Abrir ligazóns de resultados en novas lapelas do navegador

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: Parameter
gl: Parámetro

en: Percentage
gl: Porcentaxe

en: Perform search immediately if a category selected. Disable to select multiple categories
gl: Buscar inmediatamente se hai unha categoría seleccionada. Desactiva para elexir varias categorías

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
gl: Comproba que non exista xa un informe sobre este motor en GitHub

en: Popularity
gl: Popularidade

en: Powered by
gl: Proporcionado por

en: Preferences
gl: Axustes

en: Preferences hash
gl: Suma de comprobación das preferencias

en: Pressure
gl: Presión

en: Previous page
gl: Páxina anterior

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Privacy policy
gl: Política de privacidade

en: Processing
gl: Procesando

en: Project
gl: Proxecto

en: Project homepage
gl: Páxina web do proxecto

en: Proxying image results through SearXNG
gl: Usar o proxy de SearXNG para resultados das imaxes

en: Public instances
gl: Instancias públicas

en: Published date
gl: Data de publicación

en: Publisher
gl: Editorial

en: Query in the page's title
gl: Consulta no título da páxina

en: Random value generator
gl: Xerador de valor aleatorio

en: Refresh the page.
gl: Actualizar a páxina.

en: Reliability
gl: Fiabilidade

en: Remove trackers arguments from the returned URL
gl: Elimina os elementos de rastrexo da URL devolta

en: Reset defaults
gl: Restablecer

en: Resolution
gl: Resolución

en: Response time
gl: Tempo de resposta

en: Result count
gl: Número de resultados

en: Results on new tabs
gl: Resultados en novas lapelas

en: Rewrite result hostnames or remove results based on the hostname
gl: Reescribir o nome do servidor ou eliminar resultado en función do nome do servidor

en: SSL error: certificate validation has failed
gl: Erro SSL: fallou a validación do certificado

en: SafeSearch
gl: Busca segura

en: Save
gl: Gardar

en: Scores
gl: Puntuacións

en: Search URL
gl: URL da busca

en: Search URL of the currently saved preferences
gl: URL de Busca dos Axustes gardados actualmente

en: Search for another query or select another category (above).
gl: Facer outra consulta ou escoller outra categoría (das de arriba).

en: Search for another query or select another category.
gl: Facer unha nova consulta ou seleccionar outra categoría.

en: Search for...
gl: Buscar por...

en: Search language
gl: Idioma de busca

en: Search on category select
gl: Busca en categoría seleccionada

en: Seeder
gl: Sementadora

en: Select service used by DOI rewrite
gl: Elixe o servizo utilizado para rescribir DOI

en: Self Information
gl: Información propia

en: Sorry!
gl: Lamentámolo!

en: Source
gl: Fonte

en: Source code
gl: Código fonte

en: Special Queries
gl: Consultas especiais

en: Specifying custom settings in the preferences URL can be used to sync preferences across devices.
gl: Cos axustes personalizados gardados nun URL coas preferencias podes utilizalo para sincronizalas entre dispositivos.

en: Start submiting a new issue on GitHub
gl: Crea un novo informe en GitHub

en: Statistics functions
gl: Funcións de estatística

en: Strict
gl: Estrita

en: Submit a new issue on Github including the above information
gl: Enviar un issue a Github incluíndo a información superior

en: Suggestions
gl: Suxestións

en: Sunrise
gl: Abrente

en: Sunset
gl: Solpor

en: Supports selected language
gl: Soporta o idioma seleccionado

en: Suspended
gl: Suspendido

en: Switch to another instance:
gl: Cambiar a outra instancia:

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Temperature
gl: Temperatura

en: The image could not be downloaded.
gl: Non se puido descargar a imaxe.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
gl: A imaxe é demasiado simple para atopar coincidencias. TinEyes require un nivel de detalle básico para poder atopar coincidencias.

en: Theme
gl: Decorado

en: Theme style
gl: Estilo do decorado

en: There are no more results. You can try to:
gl: Non hai máis resultados. Intenta:

en: There is currently no data available.
gl: Non hai datos dispoñibles.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
gl: Estas cookies son para a túa conveniencia, non utilizamos estas cookies para rastrexarte.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
gl: Estes axustes gárdanse en cookies, así non temos que almacenar ningún dato sobre ti.

en: This entry has been superseded by
gl: Esta entrada foi proporcionada por

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
gl: Esta é a lista de módulos de respostas instantáneas de SearXNG.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
gl: Esta é a lista de cookies e os seus valores que SearXNG garda na túa computadora.

en: This is the list of plugins.
gl: Esta é a lista de complementos.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
gl: Este complemento comproba se o enderezo da solicitude é un nodo-saída de Tor, e informate de se o é; como check.torproject.org, pero desde SearXNG.

en: This site did not provide any description.
gl: A web non proporcionou unha descrición.

en: This tab does not exists in the user interface, but you can search in these engines by its !bangs.
gl: Esta pestana non existe na interface de usuaria, mais podes buscar nestos buscadores grazas aos seus !bangs.

en: Time range
gl: Marco temporal

en: Tor check plugin
gl: Complemento para comprobar Tor

en: Tracker URL remover
gl: Eliminador de rastrexadores na URL

en: Try searching for:
gl: Intenta buscar:

en: Type
gl: Tipo

en: URL to restore your preferences in another browser
gl: URL para restablecer as túas preferencias noutro navegador

en: UV index
gl: Índice UV

en: Updated at
gl: Actualizado o

en: Uptime
gl: Activo fai

en: User interface
gl: Interface

en: Value
gl: Valor

en: Version
gl: Versión

en: View error logs and submit a bug report
gl: Ver rexistros do erro e enviar informe do problema

en: View source
gl: Ver fonte

en: Vim-like
gl: Estilo-Vim

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Warnings
gl: Avisos

en: Weight
gl: Peso

en: What language do you prefer for search?
gl: Que idioma prefires para buscar?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
gl: Se está activado, o título da páxina de resultados contén a túa consulta. O navegador pode rexistrar este título

en: Wind
gl: Vento

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
gl: Con esta lista podes dar conta da transparencia de SearXNG.

en: You are not using Tor and you have this external IP address: {ip_address}
gl: Non estás usando Tor e tes este endero IP externo: {ip_address}

en: You are using Tor and it looks like you have this external IP address: {ip_address}
gl: Estás usando Tor e semella que tes este enderezo IP externo: {ip_address}

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
gl: metabuscador aberto que respecta a privacidade

en: access denied
gl: acceso denegado

en: active users
gl: usuarias activas

en: address
gl: enderezo

en: author
gl: autoría

en: auto
gl: automático

en: bitrate
gl: taxa de bits

en: cached
gl: en memoria

en: clear
gl: limpar

en: comments
gl: comentarios

en: community
gl: comunidade

en: currently, there are no cookies defined.
gl: actualmente non hai cookies establecidas.

en: dark
gl: escuro

en: dictionaries
gl: dicionario

en: files
gl: ficheiros

en: general
gl: xeral

en: hash digest
gl: función hash

en: hide map
gl: agochar mapa

en: hide media
gl: agochar medios

en: hide video
gl: agochar vídeo

en: images
gl: imaxes

en: it
gl: TIC

en: light
gl: claro

en: lyrics
gl: letras

en: magnet link
gl: ligazón magnet

en: map
gl: mapa

en: music
gl: música

en: network error
gl: erro de conexión

en: news
gl: novas

en: onions
gl: cebolas

en: other
gl: outro

en: packages
gl: paquetes

en: parsing error
gl: erro sintáctico

en: points
gl: puntos

en: posts
gl: publicacións

en: proxied
gl: a través de proxy

en: proxy error
gl: erro do proxy

en: q&a
gl: preguntas e respostas

en: science
gl: ciencia

en: scientific publications
gl: publicacións científicas

en: search
gl: buscar

en: search error
gl: fallo na busca

en: search page
gl: páxina de busca

en: server API error
gl: erro na API do servidor

en: show map
gl: mostrar mapa

en: show media
gl: mostrar medios

en: show video
gl: mostrar vídeo

en: social media
gl: medios sociais

en: software wikis
gl: wikis de software

en: subscribers
gl: subscritoras

en: timeout
gl: tempo máximo

en: title
gl: título

en: too many requests
gl: demasiadas solicitudes

en: torrent file
gl: ficheiro torrent

en: unexpected crash
gl: erro non agardado

en: user
gl: usuaria

en: videos
gl: vídeos

en: votes
gl: votos

en: without further subgrouping
gl: sen posterior subagrupamento

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
gl: fai {hours} hora(s), {minutes} minuto(s)

en: {minutes} minute(s) ago
gl: fai {minutes} minuto(s)

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
gl: {numCitations} citas desde o ano {firstCitationVelocityYear} ao {lastCitationVelocityYear}

en: {title} (OBSOLETE)
gl: {title} (OBSOLETO)
