searx - en to tr translation catalogue (249 entries)

en: About
tr: Hakkında

en: Access tokens for private engines
tr: Özel motorlar için erişim belirteçleri

en: Allow
tr: İzin ver

en: Answers
tr: Yanıtlar

en: Anytime
tr: Herhangi bir zaman

en: Author
tr: Hazırlayan

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamlama

en: Autodetect search language
tr: Arama dilini otomatik algıla

en: Automatically detect the query search language and switch to it.
tr: Arama dilini otomatik algıla ve değiştir.

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
tr: Şu anki sayfanın en altına kaydırıldığında sonraki sayfayı otomatik olarak yükle

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
tr: Mevcut olduğunda yayınların açık erişim sürümlerine yeniden yönlendirerek ödeme ekranlarını önle

en: Back
tr: Geri

en: Back to top
tr: Yukarıya dön

en: Bytes
tr: Bayt

en: Center Alignment
tr: Ortaya hizalama

en: Change SearXNG layout
tr: SearXNG düzenini değiştir

en: Change how forms are submitted, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Hypertext_Transfer_Protocol#Request_methods" rel="external">learn more about request methods</a>
tr: Formların gönderilme şeklini değiştirin, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Hypertext_Transfer_Protocol#Request_methods" rel="external">istek yöntemleri hakkında daha fazlasını öğrenin</a>

en: Change the language of the layout
tr: Düzen dilini değiştirin

en: Channel
tr: Kanal

en: Checker
tr: Denetleyici

en: Choose auto to follow your browser settings
tr: İnternet tarayıcınızın ayarlarını kullanmak için otomatik modu seçin

en: Click on the magnifier to perform search
tr: Arama yapmak için büyütece tıklayın

en: Code
tr: Kod

en: Comment(s)
tr: Yorum

en: Compute {functions} of the arguments
tr: Bağımsız değişkenlerin {functions} değerini hesapla

en: Contact instance maintainer
tr: Sunucu sahibi ile iletişime geçin

en: Converts strings to different hash digests.
tr: Dizileri farklı özdeğerlerine çevirir.

en: Cookie name
tr: Tanımlama bilgisi adı

en: Cookies
tr: Tanımlama Bilgileri

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
tr: Görsel bağlantısı okunamadı. Bu desteklenmeyen bir dosya uzantısı yüzünden olabilir. TinEye sadece JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF veya WebP uzantılı görselleri destekliyor.

en: Currently used search engines
tr: Şu anda kullanılan arama motorları

en: Default categories
tr: Varsayılan kategoriler

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkisizleştirildi

en: Display the front page
tr: Ön sayfayı göster

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
tr: Sonuçları sayfanın ortasında görüntüler (Oscar düzeni).

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query contains "user agent".
tr: Sorgu "ip" ise IP'nizi ve sorgu "kullanıcı tanıtıcısı" içeriyorsa kullanıcı tanıtıcınızı görüntüler.

en: Donate
tr: Bağış

en: Download results
tr: Sonuçlarını indir

en: Editor
tr: Editör

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Engine
tr: Motor

en: Engine name
tr: Motor adı

en: Engine stats
tr: Motor istatistikleri

en: Engine tokens
tr: Motor belirteçleri

en: Engines
tr: Motorlar

en: Engines cannot retrieve results
tr: Motorlar sonuçları alamıyor

en: Engines cannot retrieve results.
tr: Motorlar sonuçları alamıyor.

en: Error loading the next page
tr: Sonraki sayfa yüklenemedi

en: Error!
tr: Hata!

en: Errors and exceptions
tr: Hatalar ve istisnalar

en: Errors:
tr: Hatalar:

en: Evening
tr: Akşam

en: Examples
tr: Örnekler

en: Exception
tr: İstisna

en: Failed checker test(s):
tr: Başarısız kontrol deneme(leri)

en: Failed test
tr: Başarısız deneme

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Filesize
tr: Dosya boyutu

en: Filter content
tr: İçeriği süzün

en: Find stuff as you type
tr: Yazarken bir şeyler bulun

en: Function
tr: İşlev

en: General
tr: Genel

en: Generate different random values
tr: Farklı rastgele değerler üret

en: Get directions
tr: Yönleri al

en: Go to %(search_page)s.
tr: %(search_page)s sayfasına git.

en: HTTP Method
tr: HTTP Metodu

en: HTTP connection error
tr: HTTP bağlantı hatası

en: HTTP error
tr: HTTP hatası

en: HTTP protocol error
tr: HTTP protokol hatası

en: Hostname replace
tr: Sunucu adını değiştir

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
tr: Karşılaştığım hata ile ilgili süregelen bir hata bulunmadığını onaylıyorum

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
tr: Eğer bu bir bulut üzerinde bir bilgisayar ise lütfen URL'yi hata raporunda belirtin

en: Image proxy
tr: Görsel vekil sunucu

en: Infinite scroll
tr: Sonsuz kaydırma

en: Information!
tr: Bilgiler!

en: Interface language
tr: Arayüz dili

en: Invalid settings
tr: Geçersiz ayarlar

en: Invalid settings, please edit your preferences
tr: Geçersiz ayarlar, lütfen tercihlerinizi düzenleyin

en: Issue tracker
tr: Sorun izleyici

en: Journal
tr: Günlük

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Last day
tr: Geçen gün

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: Last year
tr: Geçen yıl

en: Leecher
tr: Çekenler

en: Length
tr: Uzunluk

en: Max time
tr: En fazla zaman

en: Median
tr: ortalama

en: Message
tr: Mesaj

en: Moderate
tr: Orta

en: Morning
tr: Gündüz

en: Name
tr: Ad

en: Navigate search results with Vim-like hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
tr: Vim benzeri kısayol tuşlarıyla arama sonuçlarında gezinin (JavaScript gerekli). Yardım almak için ana sayfada veya sonuç sayfasında "h" tuşuna basın.

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Night
tr: Gece

en: No HTTPS
tr: HTTPS Yok

en: No item found
tr: Öğe bulunamadı

en: None
tr: Yok

en: Noon
tr: Öğlen

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
tr: Not: Arama URL'sinde özel ayarların belirtilmesi, tıklanan sonuç sitelerine veri sızdırarak gizliliği azaltabilir.

en: Number of Files
tr: Dosya Sayısı

en: Number of results
tr: Sonuç sayısı

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: Open Access DOI resolver
tr: Açık Erişim DOI çözümleyicisi

en: Open Access DOI rewrite
tr: Açık Erişim DOI yeniden yazma

en: Open result links on new browser tabs
tr: Yeni tarayıcı sekmelerinde sonuçta ortaya çıkan bağlantıları aç

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Parameter
tr: Parametre

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Perform search immediately if a category selected. Disable to select multiple categories. (JavaScript required)
tr: Bir kategori seçilirse hemen arama yap. Birden çok kategori seçmek için devre dışı bırak. (JavaScript gerekli)

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
tr: Lütfen Github üzerinden bu tarayıcı hakkında devam eden sorunları kontrol ediniz

en: Please, try again later or find another SearXNG instance.
tr: Lütfen daha sonra tekrar deneyin veya başka bir SearXNG örneği bulun.

en: Powered by
tr: Destekleyen

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Privacy policy
tr: Gizlilik politikası

en: Processing
tr: İşlem

en: Proxying image results through SearXNG
tr: Resim sonuçları SearXNG üzerinden vekil sunucu ile iletiliyor

en: Public instances
tr: Açık sunucular

en: Published date
tr: Yayınlanma tarihi

en: Publisher
tr: Yayımlayıcı

en: Query in the page's title
tr: Sayfanın başındaki arama sorgusu

en: Random value generator
tr: Rastgele değer üreteci

en: Redirect to open-access versions of publications when available (plugin required)
tr: Mümkün olduğunda yayınların açık erişimli sürümlerine yeniden yönlendirir (eklenti gerekli)

en: Reliability
tr: Güvenilirlik

en: Remove trackers arguments from the returned URL
tr: Takip parametrelerini URL'den kaldır

en: Reset defaults
tr: Varsayılanları sıfırla

en: Response time
tr: Yanıt süresi

en: Result count
tr: Sonuç sayısı

en: Results on new tabs
tr: Sonuçlar yeni sekmelerde

en: Rewrite result hostnames or remove results based on the hostname
tr: Sonuçların sunucu adlarını tekrar yaz ya da sunucu adına göre sonuçları sil

en: SSL error: certificate validation has failed
tr: SSL Hatası: Sertifika doğrulaması başarısız oldu

en: SafeSearch
tr: Güvenli Arama

en: Save
tr: Kaydet

en: Scores
tr: Skor

en: Search URL
tr: Arama URL'si

en: Search URL of the currently saved preferences
tr: Şu anda kaydedilmiş tercihlerin arama URL'si

en: Search for...
tr: Aranan...

en: Search language
tr: Arama dili

en: Search on category select
tr: Kategori seçimine göre ara

en: Seeder
tr: Gönderenler

en: Self Information
tr: kişisel bilgi

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Sorry!
tr: Üzgünüz!

en: Source
tr: Kaynak

en: Source code
tr: Kaynak kodu

en: Special Queries
tr: Özel Arama Sorguları

en: Specifying custom settings in the preferences URL can be used to sync preferences across devices.
tr: Tercihler URL'sinde özel ayarları belirtmek, cihazlar arasında senkronize etmek için kullanılabilir.

en: Start submiting a new issue on GitHub
tr: GitHub'a Yeni bir hata göndeymeye başlayin

en: Statistics functions
tr: İstatistik fonksiyonları

en: Strict
tr: Sıkı

en: Submit a new issue on Github including the above information
tr: Yukarıdaki bilgilerle Github'da bir sorun bildirin

en: Suggestions
tr: Öneriler

en: Supports selected language
tr: Seçili dili destekler

en: Suspended
tr: Askıya alındı

en: Tags
tr: Etiketler

en: The TOR exit node list (https://check.torproject.org/exit-addresses) is unreachable.
tr: TOR cıkış düğümü listesine (https://check.torproject.org/exit-addresses) ulaşılamıyor.

en: The image could not be downloaded.
tr: Görsel indirilemedi.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
tr: Fotoğraf aranmak için fazla basit. TinEye 'ın başarılı şekilde çalışması için basit detaylar gereklidir.

en: Theme
tr: Tema

en: Theme style
tr: Tema stili

en: There is currently no data available.
tr: Şu anda mevcut veri yok.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
tr: Bu tanımlama bilgileri size kolaylık sağlar, sizi izlemek için bu çerezleri kullanmayız.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
tr: Bu ayarlar tanımlama bilgilerinde saklanır, bu sizin hakkınızda bu verileri saklamamamıza izin verir.

en: This entry has been superseded by
tr: Bu girişin yerini alan

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
tr: Bu, SearXNG'in anlık cevap modüllerinin listesidir.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
tr: Bu, SearXNG'nin bilgasayarında sakladığı çerezlerin ve çerezlerin değerlerinin bir listesidir.

en: This is the list of plugins.
tr: Bu eklentilerin listesidir.

en: This plugin checks if the address of the request is a TOR exit node, and informs the user if it is, like check.torproject.org but from searxng.
tr: Bu eklenti istek adresinin TOR çıkış düğümü olup olmadığını kontrol eder ve öyleyse kullanıcıya haber verir, check.torproject.org benzeri ama searxng'den.

en: This site did not provide any description.
tr: BU site herhangi bir açıklama sağlamadı.

en: This tab does not show up for search results, but you can search the engines listed here via bangs.
tr: Bu sekme arama sonuçlarında görünmüyor, ama listelenen motorlarını "bang"ler ile arayabilirsiniz.

en: Time range
tr: Zaman aralığı

en: Tor check plugin
tr: Tor kontrol eklentisi

en: Total
tr: Toplam

en: Tracker URL remover
tr: Takip URL kaldırıcı

en: Try searching for:
tr: Aramaya çalışılan:

en: Type
tr: Yaz

en: URL to restore your preferences in another browser
tr: Seçeneklerinizi farklı bir tarayıcıda yükleme URL'i

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Value
tr: Değer

en: View error logs and submit a bug report
tr: Hata kayıtlarını incele ve bir hata raporu gönder

en: View source
tr: Kaynağı göster

en: Vim-like hotkeys
tr: Vim benzeri kısayol tuşları

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: What language do you prefer for search?
tr: Arama için hangi dili tercih edersiniz?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
tr: Bu etkinleştirildiği zaman sonuç sayfasının başlığı arama sonuçlarınızı da içerir. Tarayıcınız bu başlığı kaydedebilir

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
tr: Bu listeyle SeaXNG şeffaflığına ulaşbilirsiniz.

en: You are not using TOR. Your IP address seems to be: {ip_address}.
tr: TOR kullanmıyorsunuz. Gözüken IP adresiniz: {ip_address}.

en: You are using TOR. Your IP address seems to be: {ip_address}.
tr: TOR kullanıyorsunuz. Gözüken IP adresiniz: {ip_address}.

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
tr: Gizliliğiniz önemseyen, açık meta arama motoru

en: access denied
tr: erişim engellendi

en: address
tr: adres

en: apps
tr: uygulamalar

en: auto
tr: otomatik

en: cached
tr: önbellek

en: clear
tr: temizle

en: currently, there are no cookies defined.
tr: şu anda, tanımlanmış tanımlama bilgileri yok.

en: dark
tr: karanlık

en: dictionaries
tr: sözlükler

en: files
tr: dosyalar

en: general
tr: genel

en: hash digest
tr: özdeğer

en: hide map
tr: haritayı gizle

en: hide media
tr: medyayı gizle

en: hide video
tr: görüntüyü gizle

en: images
tr: görseller

en: it
tr: bilişim

en: light
tr: aydınlık

en: lyrics
tr: şarkı sözleri

en: magnet link
tr: magnet bağlantısı

en: map
tr: harita

en: music
tr: müzik

en: network error
tr: bağlantı hatası

en: news
tr: haberler

en: onions
tr: onion lar

en: other
tr: diğer

en: others
tr: diğer

en: packages
tr: paketler

en: parsing error
tr: ayrıştırma hatası

en: proxied
tr: proxylendi

en: proxy error
tr: proxy hatası

en: q&a
tr: soru ve cevap

en: repos
tr: depolar

en: science
tr: bilim

en: scientific publications
tr: bilimsel yayınlar

en: search
tr: ara

en: search error
tr: arama hatası

en: search page
tr: arama sayfası

en: server API error
tr: sunucu API hatası

en: show map
tr: haritayı göster

en: show media
tr: medyayı göster

en: show video
tr: görüntüyü göster

en: social media
tr: sosyal medya

en: software wikis
tr: yazılım vikileri

en: timeout
tr: zaman aşımı

en: too many requests
tr: çok fazla istek

en: torrent file
tr: torrent dosyası

en: unexpected crash
tr: beklenmeyen çökme

en: videos
tr: görüntüler

en: we didn't find any results. Please use another query or search in more categories.
tr: herhangi bir sonuç bulamadık. Lütfen, başka bir sorgu kullanın veya daha fazla kategoride arama yapın.

en: web
tr: ağ

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
tr: {hours} saat, {minutes} dakika önce

en: {minutes} minute(s) ago
tr: {minutes} dakika önce

en: {title} (OBSOLETE)
tr: {title} (ESKİ)
