searx - en to sk translation catalogue (250 entries)

en: About
sk: O nás

en: Access tokens for private engines
sk: Prístupové tokwny pre súkromné nástroje

en: Allow
sk: Povoliť

en: Answers
sk: Odpovede

en: Anytime
sk: Kedykoľvek

en: Author
sk: Autor

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončovanie

en: Autodetect search language
sk: Autodetekcia jazyka vyhľadávania

en: Automatically detect the query search language and switch to it.
sk: Automatická detekcia a prepnutie na jazyk dopytu.

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
sk: Automaticky načítať ďalšiu stránku pri posunutí na koniec aktuálnej stránky

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
sk: Vyhnúť sa plateným bránam presmerovaním na verejne prístupné verzie publikácií ak sú k dispozícii

en: Back
sk: Späť

en: Back to top
sk: Späť na začiatok

en: Bytes
sk: bajtov

en: Center Alignment
sk: Zarovnanie na stred

en: Change SearXNG layout
sk: Zmena SearXNG vzhľadu

en: Change how forms are submitted, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Hypertext_Transfer_Protocol#Request_methods" rel="external">learn more about request methods</a>
sk: Zmena spôsobu odosielania formulárov, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Hypertext_Transfer_Protocol#Request_methods" rel="external">dozvedieť sa viac o metódach žiadosti</a>

en: Change the language of the layout
sk: Zmena jazyku rozhrania

en: Channel
sk: Kanál

en: Checker
sk: Kontrolór

en: Choose auto to follow your browser settings
sk: Vyberte možnosť auto, aby sa riadila nastaveniami vášho prehliadača

en: Click on the magnifier to perform search
sk: Kliknite na lupu pre vyhľadávanie

en: Code
sk: Kód

en: Comment(s)
sk: Komentár(e)

en: Compute {functions} of the arguments
sk: Vypočítať {functions} argumentov

en: Contact instance maintainer
sk: Kontaktujte správcu inštancie

en: Converts strings to different hash digests.
sk: Skonvertuje text pomocou rôznych hash funkcií.

en: Cookie name
sk: Názov cookie

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
sk: Danú webovú adresu obrázka sa nepodarilo načítať. Môže to byť spôsobené nepodporovaným formátom súboru. TinEye podporuje iba obrázky JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF alebo WebP.

en: Currently used search engines
sk: List práve používaných vyhľadávačov

en: Default categories
sk: Predvolené kategórie

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Description
sk: Popis

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Display the front page
sk: Zobraz úvodnú stranu

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
sk: Zobrazenie výsledkov v strede stránky (Oscar layout).

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query contains "user agent".
sk: Zobrazí vašu IP ak je dotaz "ip" a user agenta ak dotaz obsahuje "user agent".

en: Donate
sk: Prispejte

en: Download results
sk: Výsledky na stiahnutie

en: Enabled
sk: Povolené

en: Engine
sk: Vyhľadávač

en: Engine name
sk: Názov vyhľadávača

en: Engine stats
sk: Štatistiky vyhľadávača

en: Engine tokens
sk: Engine tokeny

en: Engines
sk: Vyhľadávače

en: Engines cannot retrieve results
sk: Vyhľadávače nemôžu získať výsledky

en: Engines cannot retrieve results.
sk: Vyhľadávače nemôžu získať výsledky.

en: Error loading the next page
sk: Chyba pri načítaní ďalšej stránky

en: Error!
sk: Chyba!

en: Errors and exceptions
sk: Chyby a výnimky

en: Errors:
sk: Chyby:

en: Evening
sk: Večer

en: Examples
sk: Príklady

en: Exception
sk: Výnimka

en: Failed checker test(s):
sk: Neúspešný(é) kontrolný(é) test(y):

en: Failed test
sk: Zlyhaný test

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filesize
sk: Veľkosť súboru

en: Filter content
sk: Filtrovanie obsahu

en: Find stuff as you type
sk: Vyhľadávať počas písania

en: Format
sk: Formát

en: Function
sk: Funkcia

en: General
sk: Všeobecné

en: Generate different random values
sk: Vytvoriť rôzné náhodné hodnoty

en: Get directions
sk: Požiadať o navigáciu

en: GiB
sk: GB

en: Go to %(search_page)s.
sk: Choď na %(search_page)s.

en: HTTP Method
sk: Metóda HTTP

en: HTTP connection error
sk: chyba pripojenia cez HTTP

en: HTTP error
sk: HTTP chyba

en: HTTP protocol error
sk: chyba HTTP protokolu

en: Hostname replace
sk: Nahradenie názvu servera

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
sk: Potvrdzujem, že neexistuje žiadna chyba týkajúca sa problému, s ktorým sa stretávam

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
sk: Ak ide o verejnú inštanciu, uveďte v hlásení o chybe adresu URL

en: Image proxy
sk: Proxy pre obrázky

en: Infinite scroll
sk: Nekonečné posúvanie

en: Information!
sk: Informácia!

en: Interface language
sk: Jazyk rozhrania

en: Invalid settings
sk: Nesprávne nastavenia

en: Invalid settings, please edit your preferences
sk: Nesprávne nastavenia, prosím upravte svoje predvoľby

en: Issue tracker
sk: Sledovanie problémov

en: Journal
sk: Žurnál

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Last day
sk: Posledný deň

en: Last month
sk: Posledný mesiac

en: Last week
sk: Posledný týždeň

en: Last year
sk: Posledný rok

en: Leecher
sk: Príjemca

en: Length
sk: Dĺžka

en: Max time
sk: Maximálny čas

en: Median
sk: Medián

en: Message
sk: Správa

en: MiB
sk: MB

en: Moderate
sk: Mierne

en: Morning
sk: Ráno

en: Name
sk: Názov

en: Navigate search results with Vim-like hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
sk: Prechádzať výsledky vyhľadávania klávesovými skratkami ako VIM (je potrebný JavaScript). Stlačte klávesy "h" na hlavnej stránke alebo na stránke s výsledkami pre zobrazenie pomoci.

en: Next page
sk: Ďalšia strana

en: Night
sk: Noc

en: No HTTPS
sk: Žiadne HTTPS

en: No item found
sk: Nič sa nenašlo

en: None
sk: Žiadne

en: Noon
sk: Poludnie

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
sk: Poznámka: zadanie osobitých nastavení vo vyhľadávacej adrese (URL) môže zredukovať úroveň súkromia tým že poskytne doplňujúce údaje kliknutým adresám vo výsledkoch.

en: Number of Files
sk: Počet súborov

en: Number of results
sk: Počet výsledkov

en: Off
sk: Vypnuté

en: On
sk: Zapnuté

en: Open Access DOI resolver
sk: DOI vyhodnocovač otvoreným prístupom

en: Open Access DOI rewrite
sk: Otvoriť prístup k prepísaniu DOI

en: Open result links on new browser tabs
sk: Otvoriť odkazy v novom tabe

en: Page not found
sk: Stránka sa nenašla

en: Percentage
sk: Úroveň

en: Perform search immediately if a category selected. Disable to select multiple categories. (JavaScript required)
sk: Vyhľadávať okamžite, ak je kategória vybraná. Vypnúť pre vyberanie viacerých kategórií. (Je potrebný JavaScript)

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
sk: Skontrolujte prosím existujúce chyby tohto vyhľadávaču na Githube

en: Please, try again later or find another SearXNG instance.
sk: Skúste znova neskôr, prosím, alebo použite inú inštanciu SearXNG.

en: Powered by
sk: Používame

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Previous page
sk: Predošlá strana

en: Privacy
sk: Súkromie

en: Privacy policy
sk: Ochrana súkromia

en: Processing
sk: Spracovávanie

en: Proxying image results through SearXNG
sk: Sprostredkovanie výsledkov snímok cez SearXNG

en: Public instances
sk: Verejné inštancie

en: Published date
sk: Dátum publikácie

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Query in the page's title
sk: Dotaz v názve stránky

en: Random value generator
sk: Generátor nahodných hodnôt

en: Redirect to open-access versions of publications when available (plugin required)
sk: Presmerovanie na verzie publikácií s otvoreným prístupom, ak sú k dispozícii (vyžaduje sa plugin)

en: Reliability
sk: Spoľahlivosť

en: Remove trackers arguments from the returned URL
sk: Odstrániť sledovacie argumenty z vrátenej URL

en: Reset defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Response time
sk: Doba odozvy

en: Result count
sk: Počet výsledkov

en: Results on new tabs
sk: Výsledky v novom tabe

en: Rewrite result hostnames or remove results based on the hostname
sk: Informácie o sebe

en: SSL error: certificate validation has failed
sk: SSL error: overenie certifikátu zlyhalo

en: SafeSearch
sk: Bezpečné vyhľadávanie

en: Save
sk: Uložiť

en: Scores
sk: Hodnotenia

en: Search URL
sk: Adresa URL vyhľadávania

en: Search URL of the currently saved preferences
sk: Vyhľadávacia adresa (URL) stávajúcich, uložených nastavení

en: Search for...
sk: Hľadať...

en: Search language
sk: Jazyk vyhľadávania

en: Search on category select
sk: Vyhľadávanie pri výbere kategórie

en: Seeder
sk: Odosielateľ

en: Self Information
sk: Vlastné informácie

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Sorry!
sk: Je nám ľúto!

en: Source
sk: Zdroj

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Special Queries
sk: Špeciálne vyhľadávania

en: Specifying custom settings in the preferences URL can be used to sync preferences across devices.
sk: Zadaním osobitých nastavení v adrese (URL) nastavení je možné synchronizovať nastavenia do iných zariadení.

en: Start submiting a new issue on GitHub
sk: Začnite s pridaním nového problému na Githube

en: Statistics functions
sk: Štatistické funkcie

en: Strict
sk: Striktné

en: Submit a new issue on Github including the above information
sk: Odošlite novú chybu na Github vrátane informácii nad

en: Suggestions
sk: Návrhy

en: Supports selected language
sk: Podporuje zvolený jazyk

en: Suspended
sk: Pozastavené

en: Tags
sk: Značky

en: The TOR exit node list (https://check.torproject.org/exit-addresses) is unreachable.
sk: Zoznam výstupných bodov TORu (https://check.torproject.org/exit-addresses) je nedostupný.

en: The image could not be downloaded.
sk: Obrázok nemohol byť stiahnutý.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
sk: Obrázok je príliš nízkej kvality na to aby sa našla zhoda. TinEye vyžaduje vyššiu kvalitu detailov v obrázku na identifikáciu zhôd.

en: Theme
sk: Téma

en: Theme style
sk: Štýl témy

en: There is currently no data available.
sk: Momentálne nie su dostupné žiadne dáta.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
sk: Tieto cookies slúžia výhradné pre vaše pohodlie a nie sú používané na sledovanie.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
sk: Tieto nastavenia sú uložené v cookies, čo nám umožňuje neukladať dáta o vás na našej strane.

en: This entry has been superseded by
sk: Táto položka bola nahradená

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
sk: Toto je zoznam modulov okamžitých odpovedí SearXNG.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
sk: Toto je zoznam cookies a ich hodnôt, ktoré vo vašom počítači ukladá SearXNG.

en: This is the list of plugins.
sk: Toto je zoznam pluginov.

en: This plugin checks if the address of the request is a TOR exit node, and informs the user if it is, like check.torproject.org but from searxng.
sk: Tento plugin kontroluje, či žiadaná adresa je výstupný bod TORu, a informuje používateľa ak je, ako check.torproject.org ale od searxng.

en: This site did not provide any description.
sk: Táto stránka neposkytuje žiaden popis.

en: This tab does not show up for search results, but you can search the engines listed here via bangs.
sk: Táto karta sa nezobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania, ale môžete vyhľadávať v enginoch, ktoré sú tu uvedené, pomocou Bangs.

en: TiB
sk: TB

en: Time range
sk: Časový rozsah

en: Tor check plugin
sk: Kontrola Tor plugin

en: Total
sk: Celkom

en: Tracker URL remover
sk: Odstraňovanie sledovacích argumentov

en: Try searching for:
sk: Skús hľadať:

en: Type
sk: Typ

en: URL to restore your preferences in another browser
sk: Adresa (URL) pre obnovu nastavení v inom prehliadači

en: User interface
sk: UI

en: Value
sk: Hodnota

en: View error logs and submit a bug report
sk: Zobraziť záznamy chýb a odoslať hlásenie o chybe

en: View source
sk: Zobraziť zdroj

en: Vim-like hotkeys
sk: Skratky ako vo VIM

en: Warnings
sk: Varovania

en: What language do you prefer for search?
sk: Aký jazyk preferujete pre vyhľadávanie?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
sk: Ak je táto možnosť povolená, názov stránky s výsledkami obsahuje vašu požiadavku. Váš prehliadač môže tento názov zaznamenať

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
sk: Týmto zoznamom môžete zhodnotiť priehľadnosť SearXNG.

en: You are not using TOR. Your IP address seems to be: {ip_address}.
sk: Nepoužívate TOR. Zdá sa, že vaša IP adresa je: {ip_address}.

en: You are using TOR. Your IP address seems to be: {ip_address}.
sk: Používate TOR. Zdá sa, že vaša IP adresa je: {ip_address}.

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
sk: otvorený metavyhľadávač rešpektujúci súkromie

en: access denied
sk: prístup bol odmietnutý

en: address
sk: adresa

en: apps
sk: aplikácie

en: auto
sk: automaticky

en: cached
sk: z vyrovnávacej pamäte

en: clear
sk: vyčistiť

en: currently, there are no cookies defined.
sk: momentálne nie su definované žiadne cookies.

en: dark
sk: tmavý

en: dictionaries
sk: slovníky

en: files
sk: súbory

en: general
sk: všeobecné

en: hash digest
sk: hash hodnota

en: hide map
sk: skryť mapu

en: hide media
sk: skryť médiá

en: hide video
sk: skryť video

en: images
sk: obrázky

en: it
sk: technológia

en: kiB
sk: kB

en: light
sk: svetlý

en: lyrics
sk: texty piesní

en: magnet link
sk: odkaz na magnet

en: map
sk: mapa

en: music
sk: hudba

en: network error
sk: chyba siete

en: news
sk: správy

en: other
sk: ostatné

en: others
sk: iné

en: packages
sk: programové balíčky

en: parsing error
sk: chyba parsovania

en: proxied
sk: cez proxy

en: proxy error
sk: chyba proxy

en: q&a
sk: otázky a odpovede

en: repos
sk: repozitáre

en: science
sk: veda

en: scientific publications
sk: vedecké publikácie

en: search
sk: hľadať

en: search error
sk: chyba vyhľadávania

en: search page
sk: stránka vyhľadávania

en: server API error
sk: API chyba servera

en: show map
sk: ukázať mapu

en: show media
sk: ukázať médiá

en: show video
sk: ukázať video

en: social media
sk: sociálne médiá

en: software wikis
sk: Dokumentácie aplikácií

en: timeout
sk: časový limit

en: too many requests
sk: priveľa žiadostí

en: torrent file
sk: torrent súbor

en: unexpected crash
sk: neočakávaná chyba

en: videos
sk: videá

en: we didn't find any results. Please use another query or search in more categories.
sk: nepodarilo sa nájsť žiadne výsledky. Skúste použiť iné zadanie alebo vyhľadávajte vo viacerých kategóriach.

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
sk: pred {hours} hod., {minutes} min.

en: {minutes} minute(s) ago
sk: pred {minutes} min.

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
sk: {numCitations} citácií od roku {firstCitationVelocityYear} do roku {lastCitationVelocityYear}

en: {title} (OBSOLETE)
sk: {title} (ZASTARANÉ)
