searx - en to pl translation catalogue (360 entries)

en: !bang for its categories
pl: !bang dla jej kategorii

en: !bang for this engine
pl: !bang dla tej wyszukiwarki

en: A URL containing your preferences. This URL can be used to restore your settings on a different device.
pl: Adres URL zawierający twoje preferencje/ustawienia. Ten Adres URL pozwala na odzyskanie/przeniesienie swoich ustawień na inne urządzenie

en: About
pl: Informacje o

en: Access tokens for private engines
pl: Tokeny dostępu do prywatnych wyszukiwarek

en: Ahmia blacklist
pl: Czarna lista wyszukiwarki Ahmia

en: Allow
pl: Pozwól

en: Answers
pl: Odpowiedzi

en: Anytime
pl: W każdej chwili

en: Author
pl: Autor

en: Auto-detect
pl: Automatyczne wykrywanie

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnienie

en: Automatically loads the next page when scrolling to bottom of the current page
pl: Automatycznie ładuje następną strone podczas przewijanie do dołu bieżącej strony

en: Average temp.
pl: Średnia temp.

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
pl: Unikaj opłat za dostęp, przekierowując do otwartych wersji publikacji, gdy są dostępne

en: Back
pl: Powrót

en: Back to top
pl: Do góry

en: Book rating
pl: Ocena książki

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Center Alignment
pl: Wyśrodkowanie

en: Change how forms are submitted
pl: Zmień sposób wysyłania formularzy

en: Change result URL formatting
pl: Zmień formatowanie adresów URL wyników

en: Change the language of the layout
pl: Zmień język układu

en: Change the layout of SearXNG
pl: Zmień układ SearXNG

en: Change the search engine used in the preferences:
pl: Zmień używaną wyszukiwarkę w ustawieniach:

en: Channel
pl: Kanał

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
pl: Wybierz automatyczne wykrywanie aby SearXNG wykrywał język twojego wyszukiwania.

en: Choose auto to follow your browser settings
pl: Wybierz auto by używać ustawień przeglądarki

en: Clear sky
pl: Czyste niebo

en: Click here to view your browser preferences instead:
pl: Naciśnij tutaj aby natomiast przejrzeć twoje preferencje pzreglądarki:

en: Click on the magnifier to perform search
pl: Kliknij na szkło powiększające, aby wykonać wyszukiwanie

en: Cloud cover
pl: Zachmurzenie

en: Cloudy
pl: Pochmurnie

en: Code
pl: Kod

en: Compute {func} of the arguments
pl: Oblicz {func} dla argumentów

en: Condition
pl: Warunki pogodowe

en: Contact instance maintainer
pl: Skontaktuj się z właścicielem instancji

en: Convert between units
pl: Zamieniaj jednostki

en: Converts strings to different hash digests. Available functions: md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512.
pl: Konwertuje ciągi znaków do różnych funkcji hashujących. Dostępne algorytmy: md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512.

en: Cookie name
pl: Nazwa ciasteczka

en: Cookies
pl: Ciasteczka

en: Copied
pl: Skopiowane

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy preferences hash
pl: Skopiuj preferowany hash

en: Could not download the list of Tor exit-nodes from
pl: Nie można pobrać listy węzłów wyjściowych Tor z

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
pl: Nie można odczytać obrazu z tego adresu URL. Może być to spowodowane nieobsługiwanym formatem pliku. TinEye obsługuje jedynie obrazy w formatach JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF i WebP.

en: Current condition
pl: Aktualna pogoda

en: Currently used search engines
pl: Obecnie używane wyszukiwarki

en: DOI
pl: Identyfikator cyfrowy

en: Date
pl: Data

en: Default categories
pl: Domyślne kategorie

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Definitions
pl: Definicje

en: Description
pl: Opis

en: Digital Object Identifier (DOI)
pl: Cyfrowy identyfikator obiektu (DOI)

en: Disable all
pl: Wyłącz wszystkie

en: Display favicons near search results
pl: Wyświetlanie faviconów obok wyników wyszukiwania

en: Display results in the center of the page (Oscar layout).
pl: Wyświetl wyniki pośrodku strony.

en: Display the current time on different time zones.
pl: Wyświetl aktualny czas w innych strefach czasowych.

en: Display the front page
pl: Wyświetl stronę główną

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query is "user-agent".
pl: Wyświetla Twój adres IP, jeśli zapytanie to „ip”, oraz Twój user agent, jeśli zapytanie to „user-agent”.

en: Donate
pl: Wpłać

en: Download
pl: Pobierz

en: Download results
pl: Pobierz wyniki

en: Editor
pl: Redaktor

en: Enable all
pl: Włącz wszystkie

en: Engine
pl: Wyszukiwarka

en: Engine name
pl: Nazwa wyszukiwarki

en: Engine stats
pl: Statystyki wyszukiwarki

en: Engine tokens
pl: Tokeny wyszukiwarek

en: Engines
pl: Wyszukiwarki

en: Error loading the next page
pl: Błąd wczytywania następnej strony

en: Errors and exceptions
pl: Błędy i wyjątki

en: Errors:
pl: Błędy:

en: Evening
pl: Wieczorem

en: Examples
pl: Przykłady

en: Exception
pl: Wyjątek

en: Fair
pl: Pogodnie

en: Favicon Resolver
pl: Pobieranie favikonów

en: Feels Like
pl: Czuć jak

en: Feels like
pl: Odczuwalna

en: File quality
pl: Jakość pliku

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filesize
pl: Rozmiar pliku

en: Filter content
pl: Filtruj treści

en: Filter out onion results that appear in Ahmia's blacklist.
pl: Pomiń serwisy .onion, które znajdują się na czarnej liście wyszkukiwarki Ahmia

en: Fog
pl: Mgła

en: Full
pl: Pełne

en: Function
pl: Funkcja

en: General
pl: Ogólne

en: Generate different random values
pl: Wygeneruj różne wartości losowe

en: Go back to the previous page using the previous page button.
pl: Wróć do poprzedniej strony za pomocą przycisku.

en: Go to %(search_page)s.
pl: Przejdź do %(search_page)s.

en: HTTP Method
pl: Metoda HTTP

en: HTTP connection error
pl: błąd połączenia HTTP

en: HTTP error
pl: błąd HTTP

en: HTTP protocol error
pl: błąd protokołu HTTP

en: Hash plugin
pl: Wtyczka hashująca

en: Heavy rain
pl: Mocny deszcz

en: Heavy rain and thunder
pl: Mocny deszcz z piorunami

en: Heavy rain showers
pl: Ulewny deszcz

en: Heavy rain showers and thunder
pl: Ulewny deszcz i burza

en: Heavy sleet
pl: Silny deszcz ze śniegiem

en: Heavy sleet and thunder
pl: Silny opad deszczu ze śniegiem i piorunami

en: Heavy sleet showers
pl: Silne przelotne opady

en: Heavy sleet showers and thunder
pl: Silne przelotne opady deszczu ze śniegiem i burza

en: Heavy snow
pl: Silny śnieg

en: Heavy snow and thunder
pl: Mocny śnieg z burzą

en: Heavy snow showers
pl: Silne przelotne opady śniegu

en: Heavy snow showers and thunder
pl: Silne przelotne opady śniegu i burza

en: Hostnames plugin
pl: Wtyczka Hostnames

en: Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe

en: Humidity
pl: Wilgotność

en: Image proxy
pl: Proxy zdjęć

en: Infinite scroll
pl: Nieskończone przewijanie

en: Info
pl: Informacje

en: Information!
pl: Informacja!

en: Insert copied preferences hash (without URL) to restore
pl: Wprowadź skopiowany hash (Bez URL) aby go przywrócić

en: Interface language
pl: Język interfejsu

en: Invalid settings
pl: Nieprawidłowe ustawienia

en: Invalid settings, please edit your preferences
pl: Nieprawidłowe ustawienia, zmień swoje preferencje

en: Issue tracker
pl: Śledzenie błędów

en: Journal
pl: Gazeta

en: Keywords (first word in query)
pl: Słowa kluczowe (pierwsze słowo w zapytaniu)

en: Language
pl: Język

en: Last day
pl: W ostatnim dniu

en: Last month
pl: W ostatnim miesiącu

en: Last week
pl: W ostatnim tygodniu

en: Last year
pl: W ostatnim roku

en: Leecher
pl: Pobierający

en: Length
pl: Długość

en: License
pl: Licencja

en: Light rain
pl: Lekki deszcz

en: Light rain and thunder
pl: Lekki deszcz z piorunami

en: Light rain showers
pl: Lekki przelotny deszcz

en: Light rain showers and thunder
pl: Lekki przelotny deszcz z piorunami

en: Light sleet
pl: Lekkie przelotne opady

en: Light sleet and thunder
pl: Słabe opady deszczu ze śniegiem i piorunami

en: Light sleet showers
pl: Lekkie przelotne opady deszczu ze śniegiem

en: Light sleet showers and thunder
pl: Słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem i piorunami

en: Light snow
pl: Lekki śnieg

en: Light snow and thunder
pl: Lekki śnieg z piorunami

en: Light snow showers
pl: Lekki przelotny śnieg

en: Light snow showers and thunder
pl: Lekki przelotny śnieg z piorunami

en: Maintainer
pl: Zarządca

en: Max temp.
pl: Maksymalna temp.

en: Max time
pl: Maksymalny czas

en: Median
pl: Mediana

en: Message
pl: Wiadomość

en: Messages from the search engines
pl: Wiadomości z silnika wyszukiwania

en: Min temp.
pl: Minimalna temp.

en: Moderate
pl: Umiarkowane

en: Morning
pl: Rano

en: Name
pl: Nazwa

en: Navigate search results with hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
pl: Nawiguj wyniki wyszukiwania używając skrótów klawiszowych (Wymaga JavaScript). Wciśnij klawisz "h" na stronie głównej lub stronie wyników aby uzyskać pomoc.

en: Next page
pl: następna strona

en: Night
pl: Noc

en: No HTTPS
pl: Brak HTTPS

en: No item found
pl: Nie znaleziono elementu

en: No results were found. You can try to:
pl: Nie znaleziono żadnych wyników. Możesz spróbować:

en: None
pl: Wyłączone

en: Noon
pl: Południe

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
pl: Uwaga: określanie ustawień niestandardowych w adresie URL wyszukiwania może zmniejszyć prywatność, przenosząc dane do klikniętych stron z wyników.

en: Number of Files
pl: Liczba plików

en: Number of results
pl: Liczba wyników

en: Open Access DOI resolver
pl: Podsystem DOI z otwartym dostępem

en: Open Access DOI rewrite
pl: Nadpisywanie DOI z otwartym dostępem

en: Open result links in new browser tabs
pl: Otwórz wyniki z linkami w nowych kartach przeglądarki

en: Page not found
pl: Strona nie znaleziona

en: Parameter
pl: Parametr

en: Parses and solves mathematical expressions.
pl: Analizuje i rozwiązuje równania mathematyczne.

en: Partly cloudy
pl: Częściowo pochmurnie

en: Percentage
pl: Odsetek

en: Perform a search immediately if a category is selected. Disable to select multiple categories
pl: Natychmiast wykonaj wyszukiwanie, jeśli wybrano kategorię. Wyłącz, aby wybrać wiele kategorii

en: Popularity
pl: Popularność

en: Powered by
pl: Obsługiwane przez

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferences hash
pl: Preferowany Hash

en: Press save to copy these preferences to your browser.
pl: Naciśnij zapisz aby przepisać te preferencje do twojej przeglądarki

en: Pressure
pl: Ciśnienie

en: Pretty
pl: Ładne

en: Previous page
pl: poprzednia strona

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Privacy policy
pl: Polityka prywatności

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Project
pl: Projekt

en: Project homepage
pl: Strona główna projektu

en: Proxy image results through SearXNG
pl: Wyniki wyszukiwania obrazów proxy za pośrednictwem SearXNG

en: Public instances
pl: Publiczne instancje

en: Published date
pl: Data publikacji

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Query in the page's title
pl: Wyszukiwanie w tytule strony

en: Rain
pl: Deszcz

en: Rain and thunder
pl: Deszcz z piorunami

en: Rain showers
pl: Przelotny deszcz

en: Rain showers and thunder
pl: Przelotny deszcz z piorunami

en: Refresh the page.
pl: Odśwież stronę.

en: Reliability
pl: Niezawodność

en: Remove trackers arguments from the returned URL
pl: Usuń argumenty elementów śledzących ze zwróconego adresu URL

en: Repository
pl: Repozytorium

en: Reset defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Response time
pl: Czas odpowiedzi

en: Result count
pl: Ilość wyników

en: Results in new tabs
pl: Wyniki w nowych kartach

en: Rewrite hostnames and remove or prioritize results based on the hostname
pl: Nadpisz nazwy hostów i usuń lub nadaj priorytet wynikom opartym na nazwie hosta

en: SSL error: certificate validation has failed
pl: Błąd SSL: nie udało się zweryfikować certyfikatu

en: SafeSearch
pl: Bezpieczne wyszukiwanie

en: Save
pl: Zapisz

en: Scores
pl: Wyniki

en: Search URL
pl: URL wyszukiwania

en: Search URL of the currently saved preferences
pl: Wyszukaj adres URL aktualnie zapisanych preferencji

en: Search for another query or select another category (above).
pl: Wyszukaj innego zapytania albo wybierz inną kategorie (powyżej).

en: Search for another query or select another category.
pl: Wyszukaj inne zapytanie lub wybierz inną kategorię.

en: Search for...
pl: Wyszukaj...

en: Search language
pl: Język wyszukiwania

en: Search on category select
pl: Szukaj po wybraniu kategorii

en: Seeder
pl: Udostępniający

en: Select service used by DOI rewrite
pl: Wybierz usługę używaną przez DOI rewrite

en: Self Information
pl: Informacje o sobie

en: Show possible queries as you type
pl: Pokaż prawdopodobne zapytania podczas pisania

en: Show route in map ..
pl: Pokaż trasę na mapie ..

en: Sleet
pl: Mrzawka

en: Sleet and thunder
pl: Deszcz ze śniegiem i pioruny

en: Sleet showers
pl: Przelotne opady

en: Sleet showers and thunder
pl: Przelotny deszcz i pioruny

en: Snow
pl: Śnieg

en: Snow and thunder
pl: Śnieg z piorunami

en: Snow showers
pl: Opady śniegu

en: Snow showers and thunder
pl: Opady śniegu z piorunami

en: Sorry!
pl: Przepraszamy!

en: Source
pl: Źródło

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: Special Queries
pl: Specjalne Zapytania

en: Strict
pl: Bezkompromisowe

en: Suggestions
pl: Propozycje

en: Sunrise
pl: Wschód słońca

en: Sunset
pl: Zachód słońca

en: Supports selected language
pl: Obsługuje wybrany język

en: Suspended
pl: Zawieszone

en: Switch to another instance:
pl: Zmień instancję:

en: Synonyms
pl: Synonimy

en: Tags
pl: Tagi

en: Temperature
pl: Temperatura

en: The image could not be downloaded.
pl: Nie można pobrać obrazu.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
pl: Zdjęcie jest za proste by znaleźć wyniki TinEye wymaga prostego poziomu szczegółów wizualnych aby poprawnie zidentyfikować wyniki.

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme style
pl: Styl motywu

en: There are no more results. You can try to:
pl: Nie ma więcej wyników. Możesz spróbować:

en: There is currently no data available.
pl: Obecnie nie ma dostępnych danych.

en: These cookies serve your sole convenience; we don't use them to track you.
pl: Te pliki cookie są przeznaczone wyłącznie dla twojej wygody. Nie służą do śledzenia cię.

en: These settings are stored in your cookies. This allows us not to store this data about you.
pl: Te ustawienia są przechowywane w twoich plikach cookie. Dzięki temu nie musimy przechowywać tych informacji o tobie.

en: This entry has been superseded by
pl: Ten wpis został zastąpiony przez

en: This is a preview of the settings used by the 'Search URL' you used to get here.
pl: To jest podgląd ustawień zużytych przez 'Search URL' aby tu dotrzeć.

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
pl: To jest lista modułów "natychmiastowych odpowiedzi" SearXNG.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
pl: To jest lista plików cookies i ich zawartości, które SearXNG przechowuje na twoim komputerze.

en: This is the list of plugins.
pl: To jest lista wtyczek.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
pl: Ten plugin sprawdza, czy adres wysyłający zapytanie jest węzłem wyjściowym sieci Tor, i powiadamia użytkownika jeśli jest, tak jak check.torproject.org ale z searxng.

en: This site did not provide any description.
pl: Ta strona nie podała żadnego opisu.

en: This tab does not exist in the user interface, but you can search with these engines via !bangs.
pl: Ta karta nie istnieje w interfejsie użytkownika, ale możesz wyszukać za pomocą tych silników przy użyciu !bangs.

en: Time range
pl: Zakres czasu

en: Timezones plugin
pl: Plugin Stref Czasu

en: Tor check plugin
pl: Sprawdzenie wtyczki TOR

en: Total
pl: Suma

en: Tracker URL remover
pl: Usuwanie elementów śledzących z linków

en: Try searching for:
pl: Spróbuj wyszukać:

en: Type
pl: Typ

en: URL formatting
pl: Formatowanie adresu URL

en: URL to restore your preferences in another browser
pl: URL do przywrócenia twoich ustawień w innej przeglądarce

en: UV index
pl: Indeks UV

en: Unit converter plugin
pl: Plugin do konwersji jednostek

en: Updated at
pl: Zaktualizowany o

en: Uptime
pl: czas działania

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Value
pl: Wartość

en: Version
pl: Wersja

en: View error logs and submit a bug report
pl: Zobacz dziennik błędów i zgłoś je

en: View source
pl: Pokaż źródło

en: Views
pl: Wyświetlenia

en: Vim-like
pl: Podobne do Vima

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Weight
pl: Waga

en: What language do you prefer for search?
pl: W jakim języku wolisz wyszukiwać?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
pl: Gdy włączone, tytuł strony z wynikiem będzie zawierał twoje zapytanie. Twoja przeglądarka może widzieć ten tytuł

en: Wind
pl: Wiatr

en: With this list, you can assess the transparency of SearXNG.
pl: Za pomocą tej listy możesz ocenić przejrzystość SearXNG.

en: You are not using Tor and you have the external IP address
pl: Nie używasz Tora i masz zewnętrzny adres IP

en: You are using Tor and it looks like you have the external IP address
pl: Używasz Tora i wygląda na to, że masz zewnętrzny adres IP

en: Your IP is:
pl: Twoje IP to:

en: Your user-agent is:
pl: Twój agent użytkownika to:

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
pl: Respektujący prywatność, otwarty metasilnik wyszukiwania

en: access denied
pl: odmowa dostępu

en: active users
pl: aktywni użytkownicy

en: address
pl: adres

en: answered
pl: odebrany

en: apps
pl: aplikacje

en: author
pl: autor

en: auto
pl: automatycznie

en: black
pl: czarny

en: cached
pl: buforowane

en: clear
pl: wyczyść

en: clicks
pl: kliknięcia

en: closed
pl: Zamknięty

en: comments
pl: komentarze

en: community
pl: społeczność

en: currently, there are no cookies defined.
pl: obecnie nie zdefiniowano żadnych ciasteczek.

en: dark
pl: ciemny

en: dictionaries
pl: słowniki

en: files
pl: pliki

en: general
pl: ogólne

en: hash digest
pl: Wartość hash

en: hide map
pl: ukryj mapę

en: hide media
pl: ukryj media

en: hide video
pl: ukryj wideo

en: images
pl: obrazy

en: it
pl: technologia

en: light
pl: jasny

en: lyrics
pl: teksty piosenek

en: magnet link
pl: hiperłącze magnetyczne

en: map
pl: mapa

en: music
pl: muzyka

en: network error
pl: błąd sieci

en: news
pl: wiadomości

en: onions
pl: linki .onion

en: open
pl: Otwórz

en: other
pl: inne

en: packages
pl: pakiety

en: parsing error
pl: błąd przetwarzania

en: points
pl: punkty

en: posts
pl: wpisy

en: proxy error
pl: błąd serwera proxy

en: repos
pl: repozytoria

en: science
pl: nauka

en: scientific publications
pl: publikacje naukowe

en: search
pl: wyszukaj

en: search error
pl: błąd wyszukiwania

en: search page
pl: strona wyszukiwania

en: seconds
pl: s

en: server API error
pl: błąd serwera API

en: show map
pl: pokaż mapę

en: show media
pl: pokaż media

en: show video
pl: pokaż wideo

en: social media
pl: media społecznościowe

en: software wikis
pl: dokumentacje aplikacji

en: subscribers
pl: subskrybenci

en: timeout
pl: przekroczenie czasu

en: title
pl: tytuł

en: too many requests
pl: za dużo zapytań

en: torrent file
pl: plik torrent

en: unexpected crash
pl: niespodziewana awaria

en: user
pl: użytkownik

en: videos
pl: filmy

en: votes
pl: głosy

en: web
pl: internet

en: without further subgrouping
pl: bez dalszego podgrupowania

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
pl: {hours} godzin(y), {minutes} minut(y) temu

en: {minutes} minute(s) ago
pl: {minutes} minut(y) temu

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
pl: {numCitations} cytowań od {firstCitationVelocityYear} do {lastCitationVelocityYear} roku

en: {title} (OBSOLETE)
pl: {title} (PRZESTARZAŁY)
