searx - en to hr translation catalogue (233 entries)

en: About
hr: O nama

en: Access tokens for private engines
hr: Pristupite žetone za privatne motore

en: Allow
hr: Dozvoli

en: Answers
hr: Odgovori

en: Anytime
hr: Bilokad

en: Author
hr: Autor

en: Autocomplete
hr: Automatsko dovršavanje

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
hr: Automatski učitajte sljedeću stranicu kada se pomaknete do dna trenutne stranice

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
hr: Izbjegnite plaćanje u slučaju dostupnosti besplatne objave

en: Back
hr: Natrag

en: Back to top
hr: Natrag na vrh

en: Bytes
hr: Bajti

en: Center Alignment
hr: Središnje poravnanje

en: Change SearXNG layout
hr: Promijenite izgled SearXNG-a

en: Change the language of the layout
hr: Promijenite jezik prikaza

en: Channel
hr: Kanal

en: Checker
hr: Provjernik

en: Choose auto to follow your browser settings
hr: Odaberite automatski kako biste pratili postavke vašeg preglednika

en: Click on the magnifier to perform search
hr: Kliknite na povećalo za izvođenje pretraživanja

en: Code
hr: Koda

en: Comment(s)
hr: Komentar(i)

en: Compute {functions} of the arguments
hr: Izračunajte {functions} argumenata

en: Contact instance maintainer
hr: Kontaktirajte održavatelja instance

en: Converts strings to different hash digests.
hr: Pretvara niz u drukčije hash mješavine.

en: Cookie name
hr: Naziv kolačića

en: Cookies
hr: Kolačići

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
hr: Nije moguće učitati sliku sa URL-a. Moguće da je u pitanju neispravan format dokumenta. TinEye samo podržava slike JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF i WebP formata.

en: Currently used search engines
hr: Trenutno korištene tražilice

en: Default categories
hr: Zadane kategorije

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Display the front page
hr: Prikaži naslovnu stranicu

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
hr: Prikazuje rezultate u sredini stranice (Oscar raspored).

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query contains "user agent".
hr: Prikazuje vašu IP adresu ako je upit "ip" i vaš korisnički agent ako upit sadrži "user agent".

en: Donate
hr: Donirajte

en: Download results
hr: Preuzmi rezultate

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Engine
hr: Motor

en: Engine name
hr: Naziv tražilice

en: Engine stats
hr: Podaci o tražilici

en: Engine tokens
hr: Motorni žetoni

en: Engines
hr: Tražilice

en: Engines cannot retrieve results
hr: Tražilice ne mogu dohvatiti rezultate

en: Engines cannot retrieve results.
hr: Tražilice ne mogu dohvatiti rezultate.

en: Error loading the next page
hr: Greška u učitavnju sljedeće stranice

en: Error!
hr: Greška!

en: Errors and exceptions
hr: Pogreške i iznimke

en: Errors:
hr: Greške:

en: Evening
hr: Večer

en: Examples
hr: Primjeri

en: Exception
hr: Iznimka

en: Failed checker test(s):
hr: Neuspjeli test(ovi) za provjeru:

en: Failed test
hr: Neuspjeli test

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filesize
hr: Veličina datoteke

en: Filter content
hr: Filtriranje sadržaja

en: Find stuff as you type
hr: Pronađite stvari prilikom upisivanja

en: Function
hr: Funkcija

en: General
hr: Općenito

en: Generate different random values
hr: Generirajte različite slučajne vrijednosti

en: Get directions
hr: Uzmi upute za smjer

en: Go to %(search_page)s.
hr: Idi na %(search_page)s.

en: HTTP Method
hr: HTTP metoda

en: HTTP connection error
hr: HTTP veza greška

en: HTTP error
hr: HTTP greška

en: HTTP protocol error
hr: HTTP protokol greška

en: Hostname replace
hr: Lokalnoime zamijeniti

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
hr: Potvrđujem da ne postoji greška u vezi s problemom na koji sam naišao

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
hr: Ako je ovo javna instanca, navedite URL u izvješću o pogrešci

en: Image proxy
hr: Proxy slike

en: Infinite scroll
hr: Beskonačno pomicanje

en: Information!
hr: Informacija!

en: Interface language
hr: Jezik sučelja

en: Invalid settings
hr: Nevažeće postavke

en: Invalid settings, please edit your preferences
hr: Nevažeće postavke, uredite svoje postavke

en: Issue tracker
hr: Tragač problema

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Last day
hr: Posljednji dan

en: Last month
hr: Prošli mjesec

en: Last week
hr: Prošli tjedan

en: Last year
hr: Prošle godine

en: Length
hr: Dužina

en: Max time
hr: Maksimalno vrijeme

en: Median
hr: Medijan

en: Message
hr: Poruka

en: Moderate
hr: Umjereno

en: Morning
hr: Jutro

en: Name
hr: Naziv

en: Navigate search results with Vim-like hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
hr: Kretanje rezultatima pretraživanja pomoću tipkovnih prečaca sličnih Vim-u (potreban je JavaScript). Pritisnite tipku "h" na glavnoj stranici ili stranici s rezultatima kako biste dobili pomoć.

en: Next page
hr: Sljedeća stranica

en: Night
hr: Noć

en: No HTTPS
hr: Nema HTTPS

en: No item found
hr: Nije pronađena nijedna stavka

en: None
hr: Ništa

en: Noon
hr: Podne

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
hr: Napomena: određivanje prilagođenih postavki u URL-u za pretraživanje može smanjiti privatnost zbog propuštanja podataka na kliknute web lokacije rezultata.

en: Number of Files
hr: Broj datoteka

en: Number of results
hr: Broj rezultata

en: Off
hr: Isključeno

en: On
hr: Uključeno

en: Open Access DOI resolver
hr: Otvoreni pristup DOI rješenja

en: Open Access DOI rewrite
hr: Otvoreni pristup DOI prijepisa

en: Open result links on new browser tabs
hr: Otvorite veze rezultata na novim karticama preglednika

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena

en: Parameter
hr: Parametar

en: Percentage
hr: Postotak

en: Perform search immediately if a category selected. Disable to select multiple categories. (JavaScript required)
hr: Izvrši pretraživanje odmah ako je odabrana kategorija. Onemogući odabir više kategorija. (Potreban je JavaScript)

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
hr: Provjerite postoje li greške u vezi s ovim motorom na GitHub-u

en: Please, try again later or find another SearXNG instance.
hr: Molimo vas da pokušate ponovo kasnije ili da pronađete drugu SearXNG instancu.

en: Powered by
hr: Pokreće

en: Preferences
hr: Postavke

en: Previous page
hr: Prethodna stranica

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Privacy policy
hr: Politika privatnosti

en: Processing
hr: Obrada

en: Proxying image results through SearXNG
hr: Proxy slikovni rezultati putem SearXNG-a

en: Public instances
hr: Javne instance

en: Query in the page's title
hr: Upit u naslovu stranice

en: Random value generator
hr: Generator vrijednosti nasumice

en: Redirect to open-access versions of publications when available (plugin required)
hr: Preusmjeri na verzije izdanja otvorenog pristupa kada je isto dostupno (potreban je dodatak)

en: Reliability
hr: Pouzdanost

en: Remove trackers arguments from the returned URL
hr: Ukloni elemente za označavanje rezultata vraćenih s URL-a

en: Reset defaults
hr: Vraćanje zadanih postavki

en: Response time
hr: Vrijeme odziva

en: Result count
hr: Broj rezultata

en: Results on new tabs
hr: Rezultati u novim karticama

en: Rewrite result hostnames or remove results based on the hostname
hr: Ponovo upišite rezultat hostnameova ili maknite rezultate

en: SafeSearch
hr: Sigurno pretraživanje

en: Save
hr: Sačuvati

en: Scores
hr: Pogodci

en: Search URL
hr: Pretraži URL

en: Search URL of the currently saved preferences
hr: Pretraži URL adresu trenutno spremljenih postavki

en: Search for...
hr: Traži...

en: Search language
hr: Jezik pretraživanja

en: Search on category select
hr: Traži u odabranoj kategoriji

en: Seeder
hr: Hranilac

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Sorry!
hr: Ispričavamo se!

en: Source
hr: Izvor

en: Source code
hr: Izvorni kod

en: Special Queries
hr: Posebni upiti

en: Specifying custom settings in the preferences URL can be used to sync preferences across devices.
hr: Navođenje prilagođenih postavki u URL-u može se koristiti za sinkronizaciju postavki na svim uređajima.

en: Start submiting a new issue on GitHub
hr: Počnite izlagati novi slučaj na GitHub

en: Statistics functions
hr: Funkcije statistike

en: Strict
hr: Strogo

en: Submit a new issue on Github including the above information
hr: Postavi novi problem na Github uključujući podatke poviše

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Supports selected language
hr: Podržava odabrani jezik

en: Suspended
hr: Zaustavljeno

en: The TOR exit node list (https://check.torproject.org/exit-addresses) is unreachable.
hr: TOR lista izlaznih adresa (https://check.torproject.org/exit-addresses) je nedostupna.

en: The image could not be downloaded.
hr: Sliku nije moguće preuzeti.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
hr: Slika je previše jednostavna da bi se pronašla sličnost. TinEye zahtjeva osnovnu razinu detalja za pronalaženje sličnosti.

en: Theme
hr: Tema

en: Theme style
hr: Izgled teme

en: There is currently no data available.
hr: Trenutačno nema dostupnih podataka.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
hr: Ovi kolačići služe Vašoj pogodnosti, ne upotrebljavamo te kolačiće da bi Vas pratili.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
hr: Ove postavke su pohranjene u Vašim kolačićima, što omogućuje da ne spremamo podatke o Vama.

en: This entry has been superseded by
hr: Ovaj je unos zamijenio

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
hr: Ovo je popis SearXNG-ovih modula za trenutno javljanje.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
hr: Ovo je popis kolačića i njihovih vrijednosti koje SearXNG pohranjuje na vašem kompjuteru.

en: This is the list of plugins.
hr: Ovo je popis dodataka.

en: This plugin checks if the address of the request is a TOR exit node, and informs the user if it is, like check.torproject.org but from searxng.
hr: Ovaj plugin provjerava da li je adresa zahtjeva TOR izlazna adresa, i šalje obavijest korisniku, kao check.torproject.org ali od strane searxng.

en: This site did not provide any description.
hr: Ova stranica nije dala nikakav opis.

en: This tab does not show up for search results, but you can search the engines listed here via bangs.
hr: Ova kartica nije prikazana za rezultate pretrage, ali možete pretraživati motore navedene ovdje putem šiških.

en: Time range
hr: Vremenski raspon

en: Tor check plugin
hr: Tor plugin za provjeru

en: Total
hr: Ukupno

en: Tracker URL remover
hr: Ukloni praćenje URL-ova

en: Try searching for:
hr: Pokušajte tražiti sljedeće:

en: URL to restore your preferences in another browser
hr: URL da biste vratili vaše postavke u drugom pregledniku

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Value
hr: Vrijednost

en: View error logs and submit a bug report
hr: Pogledajte zapisnike grešaka i pošaljite izvješće o greškama

en: View source
hr: Prikaži izvor

en: Vim-like hotkeys
hr: Vim tipkovni prečaci

en: Warnings
hr: Upozorenja

en: What language do you prefer for search?
hr: Koji jezik želite za pretraživanje?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
hr: Kada je omogućeno, naslov stranice s rezultatima sadrži vaš upit. Vaš preglednik može zabilježiti ovaj naslov

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
hr: S tim popisom možete procijeniti prozirnost SearXNG-a.

en: You are not using TOR. Your IP address seems to be: {ip_address}.
hr: Vi koristite TOR. Izgleda da je vaša IP adresa: {ip_address}.

en: You are using TOR. Your IP address seems to be: {ip_address}.
hr: Vi koristite TOR. Vaša IP adresa se čini da je: {ip_address}.

en: access denied
hr: pristup odbijen

en: address
hr: adresa

en: apps
hr: ôcenti

en: auto
hr: automatski

en: cached
hr: spremljeno

en: clear
hr: očisti

en: currently, there are no cookies defined.
hr: trenutačno nema definiranih kolačića.

en: dark
hr: tamno

en: dictionaries
hr: drzûlknvuti

en: files
hr: datoteke

en: general
hr: općenito

en: hash digest
hr: Izlaz heš funkcije

en: hide map
hr: sakrij kartu

en: hide media
hr: sakrij medije

en: hide video
hr: sakrij video

en: images
hr: slike

en: light
hr: svijetlo

en: lyrics
hr: lirike

en: map
hr: karta

en: music
hr: glazba

en: network error
hr: greška u mreži

en: news
hr: vijesti

en: onions
hr: vamata

en: other
hr: avite

en: others
hr: aviti

en: packages
hr: paketi

en: parsing error
hr: parsing greška

en: proxied
hr: preko proxyja

en: proxy error
hr: greška zastupnika

en: q&a
hr: pitanja i odgovori

en: repos
hr: spremišta

en: science
hr: znanost

en: search
hr: traži

en: search error
hr: greška u pretraživanju

en: search page
hr: pretraži stranicu

en: server API error
hr: server API greška

en: show map
hr: prikaži kartu

en: show media
hr: prikaži medije

en: show video
hr: prikaži video

en: social media
hr: društveni mediji

en: software wikis
hr: programski wikiji

en: timeout
hr: pauza

en: too many requests
hr: previše upita

en: torrent file
hr: torrent datoteka

en: unexpected crash
hr: neočekivan izlaz

en: videos
hr: video zapisi

en: we didn't find any results. Please use another query or search in more categories.
hr: nema rezultata pretraživanja. Unesite novi upit ili pretražite u više kategorija.

en: web
hr: mreža

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
hr: prije {hours} sat(i) i {minutes} minut(u,e,a)

en: {minutes} minute(s) ago
hr: prije {minutes} minut(u,e,a)

en: {title} (OBSOLETE)
hr: {title} (ZASTARJELO)
