searx - en to sl translation catalogue (301 entries)

en: !bang for its categories
sl: !bang za njegove kategorije

en: !bang for this engine
sl: !bang za ta iskalnik

en: About
sl: O nas

en: Access tokens for private engines
sl: Žetoni dostopa za zasebne iskalnike

en: Allow
sl: Dovoli

en: Answers
sl: Odgovori

en: Anytime
sl: Kadarkoli

en: Author
sl: Avtor

en: Auto-detect
sl: Samodejno zaznaj

en: Autocomplete
sl: Samodejni predlogi

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
sl: Samodejno naloži naslednjo stran ob ogledu dna trenutne strani

en: Average temp.
sl: Povprečna temp.

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
sl: Izogibanje plačilom s preusmeritvijo na prostodostopne različice publikacij, ko so na voljo

en: Back
sl: Nazaj

en: Back to top
sl: Nazaj na vrh

en: Book rating
sl: Ocena knjige

en: Calculate mathematical expressions via the search bar
sl: Izačunajte matematične izraze preko iskalne vrstice

en: Center Alignment
sl: Sredinska poravnava

en: Change SearXNG layout
sl: Spremenite postavitev SearXNG

en: Change how forms are submitted
sl: Spremeni način pošiljanja obrazcev

en: Change the language of the layout
sl: Spremeni jezik vmesnika

en: Change the search engine used in the preferences:
sl: Zamenjaj iskalnik uporabljen v nastavitvah:

en: Channel
sl: Kanal

en: Checker
sl: Pregledovalnik

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
sl: Izberi Avtomatsko zaznavanje, da lahko SearXNG samodejno zazna jezik poizvedbe.

en: Choose auto to follow your browser settings
sl: Če želite slediti nastavitvam brskalnika, izberite samodejno

en: Click on the magnifier to perform search
sl: Kiknite na lupo za iskanje

en: Cloud cover
sl: Oblačnost

en: Code
sl: Koda

en: Comment(s)
sl: Komentar(ji)

en: Compute {functions} of the arguments
sl: Izračunaj {functions} argumentov

en: Condition
sl: Pogoji

en: Contact instance maintainer
sl: Kontaktiraj vzdrževalca instance

en: Convert between units
sl: Pretvarjanje med enotami

en: Converts strings to different hash digests.
sl: Pretvori besede v drugo hash vrednost.

en: Cookie name
sl: Ime piškotka

en: Cookies
sl: Piškotki

en: Copied
sl: Kopirano

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy preferences hash
sl: Kopiraj hash nastavitev

en: Could not download the list of Tor exit-nodes from: https://check.torproject.org/exit-addresses
sl: Seznama izhodnih točk Tor ni bilo mogoče prenesti s https://check.torproject.org/exit-addresses

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
sl: Ne morem prebrati slike hiperpovezave. Razlog je lahko zaradi nepodprtega formata datoteke. TinEye podpira samo slikovne formate JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF ali WebP.

en: Current condition
sl: Trenutno stanje

en: Currently used search engines
sl: Trenutno uporabljeni iskalniki

en: Date
sl: Datum

en: Default categories
sl: Privzete kategorije

en: Default language
sl: Privzeti jezik

en: Description
sl: Opis

en: Disable all
sl: onemogoči vse

en: Display the front page
sl: Prikaži naslovno stran

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
sl: Prikaže rezultate na sredini strani (postavitev Oscar).

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query contains "user agent".
sl: Prikaže IP naslov, če je niz poizvedbe "ip", in uporabniški agent, če je niz "user agent".

en: Donate
sl: Doniraj

en: Download results
sl: Prenesi zadetke

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Enable all
sl: omogoči vse

en: Engine
sl: Pogon

en: Engine name
sl: Ime iskalnika

en: Engine stats
sl: Statistike iskalnika

en: Engine tokens
sl: Žetoni za iskalnik

en: Engines
sl: Iskalniki

en: Error loading the next page
sl: Napaka pri nalaganju naslednje strani

en: Errors and exceptions
sl: Napake in izjeme

en: Errors:
sl: Napake:

en: Evening
sl: Večer

en: Examples
sl: Primeri

en: Exception
sl: Izjeme

en: Failed checker test(s):
sl: Neuspešno opravljen(i) preizkus(i) preverjanja:

en: Failed test
sl: Neuspešen preizkus

en: Feels like
sl: Občuti se kot

en: File quality
sl: Kakovost datoteke

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Filesize
sl: Velikost

en: Filter content
sl: Filtriraj vsebino

en: Find stuff as you type
sl: Iščite že med tipkanjem

en: Function
sl: Funkcija

en: General
sl: Splošno

en: Generate different random values
sl: Generiraj različne naključne vrednosti

en: Get directions
sl: Pridobite navodila

en: Go back to the previous page using the previous page button.
sl: Pojdi na prejšnjo stran z uporabo gumba za prejšnjo stran.

en: Go to %(search_page)s.
sl: Pojdi na %(search_page)s.

en: HTTP Method
sl: metoda HTTP

en: HTTP connection error
sl: napaka povezave HTTP

en: HTTP error
sl: napaka HTTP

en: HTTP protocol error
sl: napaka protokola HTTP

en: Hotkeys
sl: Hitre tipke

en: Humidity
sl: Vlaga

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
sl: Potrjujem da o problemu, na katerega sem naletel, ni že obstoječega hrošča

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
sl: Če je to javna instanca, prosim specificirajte URL v poročilu o napaki

en: Image proxy
sl: Posredniški strežnik za slike

en: Infinite scroll
sl: Neskončno drsenje

en: Info
sl: Informacije

en: Information!
sl: Informacije!

en: Insert copied preferences hash (without URL) to restore
sl: Vnesi kopirani hash nastavitev (brez URL) za povrnitev

en: Interface language
sl: Jezik vmesnika

en: Invalid settings
sl: Neveljavne nastavitve

en: Invalid settings, please edit your preferences
sl: Neveljavne nastavitve. Prosimo, preverite vašo konfiguracijo

en: Issue tracker
sl: Sledilnik napak/problemov

en: Journal
sl: Revija

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Language
sl: Jezik

en: Last day
sl: V zadnjem dnevu

en: Last month
sl: V zadnjem mesecu

en: Last week
sl: V zadnjem tednu

en: Last year
sl: V zadnjem letu

en: Leecher
sl: Odjemalec

en: Length
sl: Dolžina

en: License
sl: Licenca

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Max temp.
sl: Najvišja temp.

en: Max time
sl: Največji čas

en: Median
sl: Mediana

en: Message
sl: Sporočilo

en: Messages from the search engines
sl: Sporočila iskalnikov

en: Min temp.
sl: Najnižja temp.

en: Moderate
sl: Zmerno

en: Morning
sl: Jutro

en: Name
sl: Ime

en: Navigate search results with hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
sl: Po rezultatih se pomikajte s hitrimi tipkami (potreben je JavaScript). Za pomoč na glavni strani ali strani z rezultati pritisnite tipko "h".

en: Next page
sl: Naslednja stran

en: Night
sl: Noč

en: No HTTPS
sl: Brez HTTPS

en: No item found
sl: Ni zadetkov

en: No results were found. You can try to:
sl: Ni rezultatov. Lahko poskusiš:

en: None
sl: Brez

en: Noon
sl: Opoldne

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
sl: Opomba: navajanje lastnih nastavitev v iskalnem URL lahko vodi do zmanjšane zasebnosti preko podajanja podatkov izbranim rezultatom.

en: Number of Files
sl: Število datotek

en: Number of results
sl: Število zadetkov

en: Open Access DOI resolver
sl: odprto dostopni DOI razreševalec

en: Open Access DOI rewrite
sl: Prosto dostopni DOI prepis

en: Open result links on new browser tabs
sl: Odpri povezave zadetkov v novih zavihkih brskalnika

en: Page not found
sl: Strani ni bilo mogoče najti

en: Percentage
sl: Odstotek

en: Perform search immediately if a category selected. Disable to select multiple categories
sl: Izvedi iskanje takoj, če je izbrana kategorija. Onemogoči za izbor več kategorij

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
sl: Prosim preveri že aktivne hrošče glede engine-a na GitHub-u

en: Popularity
sl: Popularnost

en: Powered by
sl: Omogočeno z

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Preferences hash
sl: Hash nastavitev

en: Pressure
sl: Tlak

en: Previous page
sl: Prejšnja stran

en: Privacy
sl: Zasebnost

en: Privacy policy
sl: Politika zasebnosti

en: Processing
sl: obdelava

en: Project
sl: Projekt

en: Project homepage
sl: Domača stran projekta

en: Proxying image results through SearXNG
sl: Proxy rezultatov slik prek SearXNG

en: Public instances
sl: Javne instance

en: Published date
sl: Datum objave

en: Publisher
sl: Založnik

en: Query in the page's title
sl: Poizvedba v naslovu strani

en: Random value generator
sl: Generator naključnih števil

en: Refresh the page.
sl: Osveži stran.

en: Reliability
sl: Zanesljivost

en: Remove trackers arguments from the returned URL
sl: Odstrani argumente sledilcev iz vrnjenega URL

en: Reset defaults
sl: Ponastavi na privzeto

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Response time
sl: Odzivni čas

en: Result count
sl: Število rezultatov

en: Results on new tabs
sl: Zadetki v novih zavihkih

en: SSL error: certificate validation has failed
sl: SSL-napaka: Preveritev certifikata je spodletela

en: SafeSearch
sl: Varno iskanje

en: Save
sl: Shrani

en: Scores
sl: Točke

en: Search URL
sl: Iskalni URL

en: Search URL of the currently saved preferences
sl: Iskalni URL trenutno shranjenih nastavitev

en: Search for another query or select another category (above).
sl: Išči z drugačno poizvedbo ali izberi drugo kategorijo (zgoraj).

en: Search for another query or select another category.
sl: Išči z drugačno poizvedbo ali izberi drugo kategorijo.

en: Search for...
sl: Poišči...

en: Search language
sl: Jezik iskanja

en: Search on category select
sl: Išči ob izboru kategorije

en: Seeder
sl: Sejalec

en: Select service used by DOI rewrite
sl: Izveri storitev za DOI prepisovanje

en: Self Information
sl: Informacije o sebi

en: Sorry!
sl: Škoda!

en: Source
sl: Vir

en: Source code
sl: Izvorna koda

en: Special Queries
sl: Posebne poizvedbe

en: Specifying custom settings in the preferences URL can be used to sync preferences across devices.
sl: Določanje nastavitev po meri v URL-ju z nastavitvami se lahko uporabi za sinhronizacijo nastavitev med napravami.

en: Start submitting a new issue on GitHub
sl: Začni oddajo novega hrošča na GitHub-u

en: Statistics functions
sl: Statistične funkcije

en: Strict
sl: Strogo

en: Submit a new issue on Github including the above information
sl: Predloži novo težavo na Githubu, vključno z zgornjimi informacijami

en: Suggestions
sl: Predlogi

en: Sunrise
sl: Sončni vzhod

en: Sunset
sl: Sončni zahod

en: Supports selected language
sl: Podpira izbrani jezik

en: Suspended
sl: Prekinjeno

en: Switch to another instance:
sl: Preklopi na drugo instanco:

en: Tags
sl: Oznake

en: Temperature
sl: Temperatura

en: The image could not be downloaded.
sl: Slike ni bilo mogoče prevesti.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
sl: Slika je preveč preprosta, da bi lahko našel zadetke. TinEye potrebuje osnovni nivo vizualnih detajlov za identifikacijo zadetkov.

en: Theme
sl: Tema

en: Theme style
sl: Slog teme

en: There are no more results. You can try to:
sl: Ni več rezultatov. Lahko poskusiš:

en: There is currently no data available.
sl: Trenutno ni podatkov na voljo.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
sl: Ti piškotki so za boljšo izkušnjo, ne uporabljamo jih za sledenje.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
sl: Te nastavitve so shranjene v vaših piškotkih; to nam omogoča, da ne hranimo teh podatkov o vas.

en: This entry has been superseded by
sl: Ta vnos je bil nadomeščen z

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
sl: To je seznam modulov za takojšnje javljanje SearXNG.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
sl: To je seznam piškotkov in njihovih vrednosti, ki jih SearXNG shranjuje v vaš računalnik.

en: This is the list of plugins.
sl: To je seznam vtičnikov.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
sl: Ta vtičnik preveri, če je naslov poizvedbe izhodni prikluček TOR in informira uporabnika o njem, kot naprimer check.torproject.org ampak preko SearXNG-ja.

en: This site did not provide any description.
sl: Ta stran ni posredovala nobenega opisa.

en: This tab does not exists in the user interface, but you can search in these engines by its !bangs.
sl: Ta kartica ne obstaja v uporabniškem vmesniku, ampak lahko iščeš v teh iskalnikih z njihovimi !bangi.

en: Time range
sl: Časovni razpon

en: Tor check plugin
sl: Preveri Tor vtičnik

en: Total
sl: Skupaj

en: Tracker URL remover
sl: Odstranjevalec sledilcev URL

en: Try searching for:
sl: Poskusite iskati:

en: Type
sl: Vrsta

en: URL to restore your preferences in another browser
sl: URL za obnovitev vaših nastavitev v drugem brskalniku

en: UV index
sl: UV indeks

en: Updated at
sl: Posodobljeno

en: Uptime
sl: Čas delovanja

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Value
sl: Vrednost

en: Version
sl: Različica

en: View error logs and submit a bug report
sl: Oglejte si dnevnike napak in pošljite poročilo o napakah

en: View source
sl: Ogled vira

en: Vim-like
sl: Kot v Vim

en: Visibility
sl: Vidnost

en: Warnings
sl: Opozorila

en: Weight
sl: Teža

en: What language do you prefer for search?
sl: V katerem jeziku želite iskati?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
sl: Ko je omogočeno, naslov strani z rezultati vsebuje vašo poizvedbo. Vaš brskalnik lahko posname ta naslov

en: Wind
sl: Veter

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
sl: S tem seznamom lahko ocenite transparentnost SearXNG.

en: You are not using Tor and you have this external IP address: {ip_address}
sl: Ne uporabljate Tor in imate tale zunanji IP naslov: {ip_address}

en: You are using Tor and it looks like you have this external IP address: {ip_address}
sl: Uporabljate Tor in kot kaže imate ta zunanji IP naslov: {ip_address}

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
sl: odprt metaiskalnik, ki spoštuje zasebnost

en: access denied
sl: dostop zavrnjen

en: active users
sl: aktivni uporabnik

en: address
sl: Naslov

en: apps
sl: aplikacije

en: author
sl: avtor

en: auto
sl: avtomatsko

en: bitrate
sl: bitna hitrost

en: cached
sl: predpomnjeno

en: clear
sl: počisti

en: clicks
sl: klikov

en: comments
sl: komentarji

en: community
sl: skupnost

en: currently, there are no cookies defined.
sl: Trenutno ni definiranih piškotkov.

en: dark
sl: temno

en: dictionaries
sl: slovarji

en: files
sl: datoteke

en: general
sl: splošno

en: hash digest
sl: Hash vrednost

en: hide map
sl: skrij zemljevid

en: hide media
sl: skrij medijske vsebine

en: hide video
sl: skrij video

en: images
sl: slike

en: it
sl: informatika

en: light
sl: svetlo

en: lyrics
sl: besedilo

en: magnet link
sl: magnet povezava

en: map
sl: zemljevid

en: music
sl: glasba

en: network error
sl: omrežna napaka

en: news
sl: novice

en: onions
sl: čebula

en: other
sl: Ostale kategorije

en: packages
sl: paketi

en: parsing error
sl: napaka pri razčlenjevanju

en: points
sl: točke

en: posts
sl: objave

en: proxied
sl: preko posredniškega strežnika

en: proxy error
sl: napaka proxyja

en: q&a
sl: vprašanja in odgovori

en: repo
sl: repozitorij

en: repos
sl: repozitoriji

en: science
sl: znanost

en: scientific publications
sl: znanstvena publikacija

en: search
sl: Išči

en: search error
sl: napaka pri iskanju

en: search page
sl: stran za iskanje

en: server API error
sl: napaka API strežnika

en: show map
sl: prikaži zemljevid

en: show media
sl: pokaži medijske vsebine

en: show video
sl: pokaži video

en: social media
sl: družabna omrežja

en: software wikis
sl: Dokumentacija programske opreme

en: subscribers
sl: naročniki

en: timeout
sl: odmor

en: title
sl: glavni naslov

en: too many requests
sl: preveč prošenj

en: torrent file
sl: torrent datoteka

en: tv
sl: televizija

en: unexpected crash
sl: nepričakovana zrušitev

en: user
sl: uporabnik

en: videos
sl: videi

en: votes
sl: glasov

en: web
sl: splet

en: without further subgrouping
sl: brez nadaljnjega razvrščanja v podskupine

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
sl: pred {hours} urami in {minutes} minut

en: {minutes} minute(s) ago
sl: {minutes} minut nazaj

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
sl: {numCitations} navedb od leta {firstCitationVelocityYear} do {lastCitationVelocityYear}

en: {title} (OBSOLETE)
sl: {title} (neveljaven)
