searx - en to eo translation catalogue (266 entries)

en: !bang for its categories
eo: !bang por ĝiaj kategorioj

en: !bang for this engine
eo: !bang por ĉi tiu serĉilo

en: About
eo: Pri

en: Access tokens for private engines
eo: Alirĵetonoj por privataj serĉiloj

en: Allow
eo: Permesi

en: Answers
eo: Respondoj

en: Anytime
eo: Iam ajn

en: Author
eo: Verkisto

en: Auto-detect
eo: Aŭtomate detekti

en: Autocomplete
eo: Aŭtomate kompletigi

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
eo: Aŭtomate ŝarĝi sekvan paĝon rulumante al la subo de la nuna paĝo

en: Average temp.
eo: Averaĝa temperaturo

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
eo: Eviti pagomurojn per direkto al malfermaliraj versioj de eldonaĵoj, se eblas

en: Back
eo: Reen

en: Back to top
eo: Reen al supro

en: Book rating
eo: Taksado de libro

en: Center Alignment
eo: Centra Vicigo

en: Change SearXNG layout
eo: Ŝanĝu SearXNG-aranĝon

en: Change how forms are submitted
eo: Ŝanĝi kiel oni sendas formularojn

en: Change the language of the layout
eo: Ŝanĝi lingvon de la fasono

en: Change the search engine used in the preferences:
eo: Ŝanĝi la serĉilon uzatan en la preferoj:

en: Channel
eo: Kanalo

en: Checker
eo: Kontrolilo

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
eo: Elektu Aŭtomate-detekti por lasi SearXNG detekti la lingvon de via demando.

en: Choose auto to follow your browser settings
eo: Elektu 'auto' por sekvi la agordojn de via TTT-legilo

en: Click on the magnifier to perform search
eo: Alklaku la lupeon por serĉi

en: Cloud cover
eo: Nubokovro

en: Code
eo: Fontkodo

en: Comment(s)
eo: Komento(j)

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Contact instance maintainer
eo: Kontaktu instancon prizorganto

en: Converts strings to different hash digests.
eo: Konvertas ĉenojn al malsamaj hash-digestoj.

en: Cookie name
eo: Nomo de kuketo

en: Cookies
eo: Kuketoj

en: Copied
eo: Kopiita

en: Copy
eo: Kopii

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
eo: Neeblas legi la URL de ĉi tiun bildon. Ĝi povas esti pro nesubtenata dosierformo. TineEye nur subtenas bildojn, kiuj estas JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF aŭ WebP.

en: Current condition
eo: Nuna veterstato

en: Currently used search engines
eo: Aktuale uzataj serĉiloj

en: DOI
eo: COI

en: Date
eo: Dato

en: Default categories
eo: Defaŭltaj kategorioj

en: Default language
eo: Defaŭlta lingvo

en: Description
eo: Priskribo

en: Display the front page
eo: Montru la ĉefpaĝon

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
eo: Montras rezultojn en la centro de la paĝo.

en: Donate
eo: Donacu

en: Download results
eo: Elŝuti rezultojn

en: Editor
eo: Redaktoro

en: Engine
eo: Serĉilo

en: Engine name
eo: Nomo de serĉilo

en: Engine stats
eo: Statistikoj pri la motoro

en: Engine tokens
eo: Serĉiloj ĵetonoj

en: Engines
eo: Serĉiloj

en: Error loading the next page
eo: Eraro dum la ŝarĝado de la sekvan paĝon

en: Errors and exceptions
eo: Eraroj kaj esceptoj

en: Errors:
eo: Eraroj:

en: Evening
eo: Vespero

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Exception
eo: Escepton

en: Failed checker test(s):
eo: Malsukcesa(j) kontrolilo(j):

en: Failed test
eo: Malsukcesa testo

en: Feels like
eo: Sentiĝas kiel

en: File quality
eo: Dosiera kvalito

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Filesize
eo: Dosiergrandeco

en: Filter content
eo: Filtri enhavon

en: Find stuff as you type
eo: Trovi aferojn dum tajpado

en: Format
eo: Formato

en: Function
eo: Funkcio

en: General
eo: Ĝenerala

en: Generate different random values
eo: Generi diversajn hazardajn valorojn

en: Go back to the previous page using the previous page button.
eo: Reiru al la antaŭa paĝon uzata la antaŭa paĝo butono.

en: Go to %(search_page)s.
eo: Iri al %(search_page)s.

en: HTTP Method
eo: HTTP-Metodo

en: HTTP connection error
eo: HTTP-konekto-eraro

en: HTTP error
eo: HTTP-eraro

en: HTTP protocol error
eo: HTTP-protokolo-eraro

en: Hotkeys
eo: Klavaraj ŝparvojoj

en: Humidity
eo: Humideco

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
eo: Mi konfirmas, ke ne ekzistas cimo pri la problemo, kiun mi renkontas

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
eo: Se ĉi tio estas publika kazo, bonvolu specifi la URL en la cimraporto

en: Image proxy
eo: Prokurila servilo por bildoj

en: Infinite scroll
eo: Senfina rulumado

en: Information!
eo: Informoj!

en: Interface language
eo: Fasada lingvo

en: Invalid settings
eo: Nevalidaj agordoj

en: Invalid settings, please edit your preferences
eo: Nevalidaj agordoj, bonvolu redaktu viajn agordojn

en: Issue tracker
eo: Spurilo de problemoj

en: Journal
eo: Revuo

en: Language
eo: Lingvo

en: Last day
eo: Pasinta tago

en: Last month
eo: Pasinta monato

en: Last week
eo: Pasinta semajno

en: Last year
eo: Pasinta jaro

en: Leecher
eo: Ricevanto

en: Length
eo: Longo

en: License
eo: Licenco

en: Max time
eo: Maksimuma tempo

en: Median
eo: Meza

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Messages from the search engines
eo: Mesaĝoj de la serĉiloj

en: Moderate
eo: Modera

en: Morning
eo: Mateno

en: Name
eo: Nomo

en: Navigate search results with hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
eo: Navigu serĉrezultojn per klavaraj ŝparvojoj (JavaScript bezonata). Premu "h" klavon sur ĉefa aŭ rezultpaĝo por ricevi helpon.

en: Next page
eo: Sekva paĝo

en: Night
eo: Nokto

en: No HTTPS
eo: Neniu HTTPS

en: No item found
eo: Nenio trovita

en: No results were found. You can try to:
eo: Neniuj rezultoj estis trovitaj. Vi povas provi:

en: None
eo: Neniu

en: Noon
eo: Tagmezo

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
eo: Rimarko: Precizigo de propraj agordoj en la serĉo-URL povas malaltigi privatecon per nevola diskonigo de la datumoj al alklikantaj retejoj.

en: Number of Files
eo: Nombro da Dosieroj

en: Number of results
eo: Nombro da rezultoj

en: Open Access DOI resolver
eo: Malfermalira COI-solvilo

en: Open Access DOI rewrite
eo: Malfermalira COI-ŝanĝo

en: Open result links on new browser tabs
eo: Malfermi rezultligilojn en novaj TTT-legilaj langetoj

en: Page not found
eo: Paĝo ne trovita

en: Parameter
eo: Parametro

en: Percentage
eo: Procento

en: Perform search immediately if a category selected. Disable to select multiple categories
eo: Fari serĉon tuj se kategorio estas elektita. Malebligi elekti plurajn kategoriojn

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
eo: Bonvolu kontroli ekzistantajn cimojn pri ĉi tiu motoro en GitHub

en: Powered by
eo: Funkciigita per

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Previous page
eo: Antaŭa paĝo

en: Privacy
eo: Privateco

en: Privacy policy
eo: Regularo pri privateco

en: Processing
eo: Prilaborado

en: Project
eo: Projektaj

en: Proxying image results through SearXNG
eo: Prokurado de bildaj rezultoj per SearXNG

en: Public instances
eo: Publikaj instancoj

en: Published date
eo: Eldonita dato

en: Publisher
eo: Eldonejo

en: Query in the page's title
eo: Montru demandon en la titolo de la paĝo

en: Refresh the page.
eo: Refreŝigi la paĝon.

en: Reliability
eo: Fidindeco

en: Remove trackers arguments from the returned URL
eo: Forviŝi spurajn argumentojn el la ricevita URL

en: Reset defaults
eo: Reagordi al defaŭlto

en: Resolution
eo: Distingivo

en: Response time
eo: Tempo de respondo

en: Result count
eo: Rezultkalkulo

en: Results on new tabs
eo: Rezultoj en novaj langetoj

en: SSL error: certificate validation has failed
eo: SSL-eraro: atestila validigo malsukcesis

en: SafeSearch
eo: SekuraSerĉo

en: Save
eo: Konservi

en: Scores
eo: Poentaroj

en: Search URL
eo: Serĉi URL

en: Search URL of the currently saved preferences
eo: Serĉo-URL kun aktuale konservitaj agordoj

en: Search for another query or select another category (above).
eo: Serĉu alian demandon aŭ elektu alian kategorion (supre).

en: Search for another query or select another category.
eo: Ŝercu por alia demandon aŭ elektu alia kategorio.

en: Search for...
eo: Serĉi...

en: Search language
eo: Serĉolingvo

en: Search on category select
eo: Serĉi en elektita kategorio

en: Seeder
eo: Fonto

en: Select service used by DOI rewrite
eo: Elekti servon uzatan de DOI-reskribo

en: Self Information
eo: Meminformoj

en: Sorry!
eo: Pardonu!

en: Source
eo: Fonto

en: Source code
eo: Fontaĵo

en: Special Queries
eo: Specialaj Demandoj

en: Start submitting a new issue on GitHub
eo: Komencu sendi novan numeron en GitHub

en: Strict
eo: Strikta

en: Submit a new issue on Github including the above information
eo: Sendu novan numeron ĉe Github inkluzive de ĉi-supraj informoj

en: Suggestions
eo: Sugestoj

en: Supports selected language
eo: Subtenas elektitan lingvon

en: Suspended
eo: Suspendigita

en: Switch to another instance:
eo: Ŝanĝi al alia instanco:

en: Tags
eo: Etikedoj

en: The image could not be downloaded.
eo: La bildo ne eblis elŝuti.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
eo: La bildo estas tro simpla por trovi kongruojn. TinEye bezonas bazan levelon de detalo por sukcese identigi kongruojn.

en: Theme
eo: Etoso

en: Theme style
eo: Temo stilo

en: There are no more results. You can try to:
eo: Estas nenio plu rezultoj. Vi povas provi:

en: There is currently no data available.
eo: Nun ne estas datumoj disponeblaj.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
eo: Tiuj kuketoj estas nur por via plaĉo, ni ne uzas ilin por spuri vin.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
eo: Tiuj ĉi agordoj estas konservitaj en viaj kuketoj, kio ebligas al ni ne konservi tiujn datumojn pri vi en nia servilo.

en: This entry has been superseded by
eo: Tiu ĉi enigo estis anstataŭigita per

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
eo: Ĉi tiu estas la listo de la tujaj respondaj moduloj de SearXNG.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
eo: Jen la listo de kuketoj kaj iliaj valoroj SearXNG konservas en via komputilo.

en: This is the list of plugins.
eo: Ĉi tiu estas la listo de kromaĵoj.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
eo: Ĉi tiu kromaĵo kontrolas ĉu la adreso de la peto estas Tor elir-nodo, kaj informas la uzanton ĉu ĝi estas; kiel check.torproject.org, sed de SearXNG.

en: This site did not provide any description.
eo: Ĉi tiu retejo ne disponigis ajnan priskribon.

en: This tab does not exists in the user interface, but you can search in these engines by its !bangs.
eo: Ĉi tiu langeto ne ekzistas en la uzantinterfaco, sed vi povas serĉi en ĉi tiuj serĉiloj per siaj !bangs.

en: Time range
eo: Tempa intervalo

en: Tor check plugin
eo: Tor-kontrolo kromprogramo

en: Total
eo: Entute

en: Tracker URL remover
eo: Forigilo de URL-spuriloj

en: Try searching for:
eo: Provu serĉi:

en: Type
eo: Tipo

en: URL to restore your preferences in another browser
eo: URL por restarigi viajn preferojn en alia TTT-legilo

en: Uptime
eo: Funkciadaŭro

en: User interface
eo: Fasado

en: Value
eo: Valoro

en: Version
eo: Versio

en: View error logs and submit a bug report
eo: Vidi erarprotokolojn kaj sendi erarraporton

en: View source
eo: Vidi fonton

en: Vim-like
eo: Vim-simila

en: Warnings
eo: Avertoj

en: Weight
eo: Pezo

en: What language do you prefer for search?
eo: Kiun lingvon vi pli ŝatas por serĉi?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
eo: Kiam ĝi estas ebligita, la titolo de la rezultpaĝo enhavas vian demandon. Via TTT-legilo povas registri ĉi tiun titolon

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
eo: Kun tiu listo, vi povas taksi SearXNG-travideblecon.

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
eo: privateco-respektanta, libera metaserĉilo

en: access denied
eo: aliro rifuzita

en: address
eo: adreso

en: apps
eo: aplikaĵoj

en: auto
eo: aŭtomate

en: bitrate
eo: bito-rapido

en: black
eo: nigra

en: cached
eo: kaŝmemorigita

en: clear
eo: purigi

en: clicks
eo: klakoj

en: currently, there are no cookies defined.
eo: nun ne estas ajnaj kuketoj difinitaj.

en: dark
eo: malhela

en: dictionaries
eo: vortaroj

en: files
eo: dosieroj

en: general
eo: ĝenerala

en: hash digest
eo: haketa mesaĝaro

en: hide map
eo: kaŝi mapon

en: hide media
eo: kaŝi aŭdvidaĵojn

en: hide video
eo: kaŝi videojn

en: images
eo: bildoj

en: it
eo: komputiko

en: light
eo: hela

en: lyrics
eo: kantotekstoj

en: magnet link
eo: magnetligilo

en: map
eo: mapo

en: music
eo: muziko

en: network error
eo: reta eraro

en: news
eo: novaĵoj

en: onions
eo: cepoj

en: other
eo: alia

en: packages
eo: pakoj

en: parsing error
eo: analiza eraro

en: proxied
eo: prokurata

en: proxy error
eo: prokurilo-eraro

en: q&a
eo: dϗr

en: repo
eo: Deponejo

en: repos
eo: deponejoj

en: science
eo: scienco

en: scientific publications
eo: sciencaj publikaĵoj

en: search
eo: serĉi

en: search error
eo: serĉa eraro

en: search page
eo: Serĉopaĝo

en: seconds
eo: s

en: server API error
eo: servilo-API-eraro

en: show map
eo: montri mapon

en: show media
eo: montri aŭdvidaĵojn

en: show video
eo: montri videojn

en: social media
eo: sociaj retoj

en: software wikis
eo: programaro vikioj

en: timeout
eo: eltempiĝo

en: too many requests
eo: tro da petoj

en: torrent file
eo: torentodosiero

en: tv
eo: televido

en: unexpected crash
eo: neatendita kraŝo

en: videos
eo: videoj

en: votes
eo: voĉoj

en: web
eo: reto

en: without further subgrouping
eo: sen plia subgrupiĝo

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
eo: antaŭ {hours} horo(j), {minutes} minuto(j)

en: {minutes} minute(s) ago
eo: antaŭ {minutes} minuto(j)

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
eo: {numCitations} citaĵoj de la {firstCitationVelocityYear}-a jaro ĝis la {lastCitationVelocityYear}-a jaro

en: {title} (OBSOLETE)
eo: {title} (MALAKTUALA)
