searx - en to bg translation catalogue (261 entries)

en: !bang for its categories
bg: !bang за категориите

en: !bang for this engine
bg: !bang за тази търсачка

en: About
bg: Относно

en: Access tokens for private engines
bg: Жетони за достъп до частни търсачки

en: Allow
bg: Позволи

en: Answers
bg: Отговори

en: Anytime
bg: По всяко време

en: Author
bg: Автор

en: Auto-detect
bg: Автоматично разпознаване

en: Autocomplete
bg: Автоматично допълване

en: Automatically load next page when scrolling to bottom of current page
bg: Автоматично зареждане на следващата страница

en: Avoid paywalls by redirecting to open-access versions of publications when available
bg: Избягвайте заплатите, като пренасочвате към версии с отворен достъп на публикации, когато са налични

en: Back
bg: Назад

en: Back to top
bg: Обратно към началото

en: Book rating
bg: Рейтинг на книги

en: Bytes
bg: Байта

en: CAPTCHA
bg: Кепча

en: Center Alignment
bg: Централно подреждане

en: Change SearXNG layout
bg: Смяна на оформлението на SearXNG

en: Change how forms are submitted
bg: Промени как формуларите да бъдат изпращани

en: Change the language of the layout
bg: Промени езика на оформлението

en: Change the search engine used in the preferences:
bg: Сменете използваната търсачка от Предпочитания:

en: Channel
bg: Канал

en: Checker
bg: Проверител

en: Choose Auto-detect to let SearXNG detect the language of your query.
bg: Избери автоматично разпознаване, за да може SearXNG да разпознае езика на който пишеш.

en: Choose auto to follow your browser settings
bg: Изберете автоматични настойки, за да следвате настройките на браузъра си

en: Click on the magnifier to perform search
bg: Кликнете лупичката, за да изпълните търсене

en: Code
bg: Код

en: Comment(s)
bg: Коментар (и)

en: Compute {functions} of the arguments
bg: Изчислете {functions} на аргументите

en: Contact instance maintainer
bg: Контакт за връзка с поддържащия публичния сървър

en: Converts strings to different hash digests.
bg: Преобразува низове в различни хаш-извлечение.

en: Cookie name
bg: Име на бисквитката

en: Cookies
bg: Бисквитки

en: Could not download the list of Tor exit-nodes from: https://check.torproject.org/exit-addresses
bg: Не можe да се изтегли списъка с mаршрутизатори/рутери на Tor от: https://check.torproject.org/exit-addresses

en: Could not read that image url. This may be due to an unsupported file format. TinEye only supports images that are JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF or WebP.
bg: URL адресът на изображението не можа да бъде прочетен. Това може да се дължи на неподдържан файлов формат. TinEye поддържа само изображения, които са JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF или WebP.

en: Currently used search engines
bg: Използвани търсачки в момента

en: DOI
bg: Дигитален идентификатор на обекти

en: Default categories
bg: Първоначални категории

en: Default language
bg: Основен език

en: Description
bg: Описание

en: Display the front page
bg: Покажи начална страница

en: Displays results in the center of the page (Oscar layout).
bg: Показване на резултатите в средата на страницата (Оскарово оформление).

en: Displays your IP if the query is "ip" and your user agent if the query contains "user agent".
bg: Показва IP-то ви и др. инфо, ако търсенето е "ip" или "user agent".

en: Donate
bg: Дарете

en: Download results
bg: Свали резултатите

en: Editor
bg: Редактор

en: Engine
bg: Търсачка

en: Engine name
bg: Име на търсачка

en: Engine stats
bg: Статистика на търсачката

en: Engine tokens
bg: Жетони на търсачката

en: Engines
bg: Търсачки

en: Engines cannot retrieve results
bg: Търсачките не можаха да намерят резултати

en: Error loading the next page
bg: Грешка при зареждането на следващата страница

en: Error!
bg: Грешка!

en: Errors and exceptions
bg: Грешки и изключения

en: Errors:
bg: Грешки:

en: Evening
bg: Вечер

en: Examples
bg: Примери

en: Exception
bg: Изключение

en: Failed checker test(s):
bg: Провалили се тест(ове) на проверяващия:

en: Failed test
bg: Неуспешен тест

en: File quality
bg: Качество на файл

en: Filename
bg: Име на файла

en: Filesize
bg: Размер на файла

en: Filter content
bg: Филтрирай съдържание

en: Find stuff as you type
bg: Намери докато пишеш

en: Format
bg: Формат

en: Function
bg: Функция

en: General
bg: Общи

en: Generate different random values
bg: Генерирайте различни произволни стойности

en: Get directions
bg: Вземете упътвания

en: GiB
bg: гигабайт

en: Go to %(search_page)s.
bg: Отиди на %(search_page)s.

en: HTTP Method
bg: HTTP Метод

en: HTTP connection error
bg: HTTP грешка във връзката

en: HTTP error
bg: HTTP грешка

en: HTTP protocol error
bg: Грешка в протокола HTTP

en: Hostname replace
bg: Замяна на името на хоста

en: Hotkeys
bg: Клавишни комбинации

en: I confirm there is no existing bug about the issue I encounter
bg: Потвърждавам, че няма съществуващи бъогве за проблема, който срещнах

en: If this is a public instance, please specify the URL in the bug report
bg: Ако това е публична инстанция, моля предоставете URL адресът в отзива за бъга

en: Image proxy
bg: Прокси на изображения

en: Infinite scroll
bg: Списък без страници

en: Info
bg: Инф.

en: Information!
bg: Информация!

en: Interface language
bg: Език на интерфейса

en: Invalid settings
bg: невалидни настройки

en: Invalid settings, please edit your preferences
bg: Неправилни настройки, моля проверете предпочитанията си

en: Issue tracker
bg: Търсачка на проблеми

en: Journal
bg: Дневник

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Language
bg: Език

en: Last day
bg: Последен ден

en: Last month
bg: Миналия месец

en: Last week
bg: Миналата седмица

en: Last year
bg: Миналата година

en: Leecher
bg: Лийчър

en: Length
bg: Дължина

en: Max time
bg: Максимално време

en: Median
bg: Медиaна

en: Message
bg: Съобщение

en: Messages from the search engines
bg: Съобщения от търсачките

en: MiB
bg: мегабайт

en: Moderate
bg: Умерено

en: Morning
bg: Сутрин

en: Name
bg: Име

en: Navigate search results with hotkeys (JavaScript required). Press "h" key on main or result page to get help.
bg: Навигирай резултати чрез клавишни комбинации (необходим е JavaScript). За помощ натисни клавиша "h" на главната страница или на страницата с резултатите.

en: Next page
bg: Следваща страница

en: Night
bg: Нощ

en: No HTTPS
bg: Без HTTPS

en: No item found
bg: Не е намерен артикул

en: No results were found. You can try to:
bg: Няма намерени резултати. Може да опитате да:

en: None
bg: Нищо

en: Noon
bg: Обяд

en: Note: specifying custom settings in the search URL can reduce privacy by leaking data to the clicked result sites.
bg: Бележка: специфичните персонализирани настройки в URL-то за търсене може да намалят поверителността Ви като издадат данни към кликнатите сайтове при търсене.

en: Number of Files
bg: Брой на Файлове

en: Number of results
bg: Брой резултати

en: Open Access DOI resolver
bg: Дигитален идентификатор на обекти с отворен достъп

en: Open Access DOI rewrite
bg: Отворен достъп DOI пренаписване

en: Open result links on new browser tabs
bg: Отвори връзките в нов раздел

en: Page not found
bg: Страницата не е намерена

en: Parameter
bg: Параметър

en: Percentage
bg: Процент

en: Please check for existing bugs about this engine on GitHub
bg: Моля проверете за съществуващи бъгове на търсачката в GitHub

en: Powered by
bg: С подкрепата на

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Privacy policy
bg: Политика за поверителност

en: Processing
bg: Обработка

en: Proxying image results through SearXNG
bg: Прекарване на получените изображения през прокси на SearXNG

en: Public instances
bg: Публични сървъри

en: Published date
bg: Дата на публикуване

en: Publisher
bg: Издател

en: Query in the page's title
bg: Запитване в заглавието на страницата

en: Random value generator
bg: Генератор на произволни стойности

en: Refresh the page.
bg: Опресни страницата

en: Reliability
bg: Надеждност

en: Remove trackers arguments from the returned URL
bg: Премахни следящите аргументи от върнатия URL

en: Reset defaults
bg: Върни първоначалните

en: Response time
bg: Време за отговор

en: Result count
bg: Брой резултати

en: Results on new tabs
bg: Резултати на нови раздели

en: Rewrite result hostnames or remove results based on the hostname
bg: Пренапишете имената на хостове на резултатите или премахнете резултатите въз основа на името на хоста

en: SSL error: certificate validation has failed
bg: SSL грешка: проверката на сертификата е неуспешна

en: SafeSearch
bg: Безопасно търсене

en: Save
bg: Запази

en: Scores
bg: Резултати

en: Search URL
bg: Адрес на търсенето

en: Search URL of the currently saved preferences
bg: Потърсете URL на запазените предпочитания

en: Search for another query or select another category (above).
bg: Направете друго търсене или изберете друга категория (по-отгоре).

en: Search for...
bg: Търси за...

en: Search language
bg: Език на търсене

en: Search on category select
bg: Търси при избор на категория

en: Seeder
bg: Сийдър

en: Select service used by DOI rewrite
bg: Изберете услуга използвана от "Идентификатор на дигитален обект“ (DOI) пренаписване

en: Sorry!
bg: Съжалявам!

en: Source
bg: Източник

en: Source code
bg: Код на SearXNG

en: Special Queries
bg: Специялни Запитвания

en: Specifying custom settings in the preferences URL can be used to sync preferences across devices.
bg: Специфицирането на персонализирани настройки в URL-то за предпочитания може да позволи синхронизация между различни устройства.

en: Start submiting a new issue on GitHub
bg: Предявете нов проблем в GitHub

en: Statistics functions
bg: Функции за статистика

en: Strict
bg: Стриктно

en: Submit a new issue on Github including the above information
bg: Изпращане на сигнал за нов проблем на Github, съдържащ горепосочената информация

en: Suggestions
bg: Предложения

en: Supports selected language
bg: Поддържка на избраният език

en: Suspended
bg: преустановен

en: Switch to another instance:
bg: Премини на друг сървър:

en: Tags
bg: Етикети

en: The image could not be downloaded.
bg: Снимката не може да бъде смъкната.

en: The image is too simple to find matches. TinEye requires a basic level of visual detail to successfully identify matches.
bg: Изображението е твърде просто за намиране на съвпадения. TinEye изисква основно ниво на визуална детайлност за успешно идентифициране на съвпадения.

en: Theme
bg: Тема

en: Theme style
bg: Тематичен стил

en: There is currently no data available.
bg: Няма налична достъпна информация.

en: These cookies serve your sole convenience, we don't use these cookies to track you.
bg: Тези бисквитки служат за ваше удобство. Ние не ги използваме, за да ви следим.

en: These settings are stored in your cookies, this allows us not to store this data about you.
bg: Тези настройки се съхраняват във вашите бисквитки. Това ни позволява да не съхраняваме тази информация за вас.

en: This entry has been superseded by
bg: Този запис е заменен от

en: This is the list of SearXNG's instant answering modules.
bg: Това е листа, съдържащ моментално-отговарящите модули на SearXNG.

en: This is the list of cookies and their values SearXNG is storing on your computer.
bg: Това е листът с бисквитките и техните стойност които SearXNG запазва на компютъра ви.

en: This is the list of plugins.
bg: Това е листа с добавки.

en: This plugin checks if the address of the request is a Tor exit-node, and informs the user if it is; like check.torproject.org, but from SearXNG.
bg: Тази добавка проверява дали адресът на заявката е изходен възел на TOR и осведомява потребителя ако е - като check.torproject.org, но от SearXNG.

en: This site did not provide any description.
bg: Този сайт не предостави никакво описание.

en: This tab does not exists in the user interface, but you can search in these engines by its !bangs.
bg: Този раздел несъществува в потребителския интерфейс, но може да търсиш със следните търсачки по !bangs.

en: TiB
bg: терабайт

en: Time range
bg: Времева зона

en: Tor check plugin
bg: Проверка на Tor приставката

en: Total
bg: Общо

en: Tracker URL remover
bg: Премахвач на URL тракери

en: Try searching for:
bg: Пробвайте да потърсите:

en: Type
bg: Тип

en: URL to restore your preferences in another browser
bg: URL да възстановите предпочитанията си в друг браузър

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Value
bg: Стойност

en: View error logs and submit a bug report
bg: Виж грешката и я докладвай

en: View source
bg: Покажи източник

en: Vim-like
bg: Подобно на Vim

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Weight
bg: Тегло

en: What language do you prefer for search?
bg: Кой език предпочитате за търсене?

en: When enabled, the result page's title contains your query. Your browser can record this title
bg: Когато включено, резултата от заглавието на страницата съдържа вашето запитване. Браузърът ви може да записва това

en: With that list, you can assess SearXNG transparency.
bg: С този лист можете да оцените прозрачността на SearXNG.

en: You are not using Tor and you have this external IP address: {ip_address}
bg: В момента не използваш Tor и твоят IP адрес е: {ip_address}

en: You are using Tor and it looks like you have this external IP address: {ip_address}
bg: В момента използваш Tor и твоят IP адрес е: {ip_address}

en: a privacy-respecting, open metasearch engine
bg: отворена метатърсачка, уважаваща поверителността на потребителя

en: access denied
bg: отказан достъп

en: address
bg: адрес

en: apps
bg: приложения

en: auto
bg: автоматичен

en: cached
bg: кеширана

en: clear
bg: изчисти

en: currently, there are no cookies defined.
bg: В момента няма налични бисквитки.

en: dark
bg: тъмен

en: dictionaries
bg: речници

en: files
bg: файлове

en: general
bg: общо

en: hash digest
bg: хеш извлечение

en: hide map
bg: скрий картата

en: hide media
bg: скрий медия

en: hide video
bg: скрий видеото

en: images
bg: изображения

en: it
bg: IT

en: kiB
bg: килобайт

en: light
bg: светъл

en: lyrics
bg: текстове на песни

en: magnet link
bg: магнитна връзка

en: map
bg: карта

en: music
bg: музика

en: network error
bg: мрежова грешка

en: news
bg: новини

en: other
bg: други

en: packages
bg: пакети

en: parsing error
bg: грешка при анализа

en: proxied
bg: прекарана

en: proxy error
bg: прокси грешка

en: q&a
bg: въпроси и отговори

en: repo
bg: репозитори

en: repos
bg: репозиторита

en: science
bg: наука

en: scientific publications
bg: научни публикации

en: search
bg: търси

en: search error
bg: грешка при търсенето

en: search page
bg: търси страница

en: server API error
bg: грешка в API на сървъра

en: show map
bg: покажи карта

en: show media
bg: покажи медия

en: show video
bg: покажи видео

en: social media
bg: социална мрежа

en: software wikis
bg: софтуерни уикита

en: timeout
bg: изчакване

en: too many requests
bg: твърде много искания

en: torrent file
bg: торент файл

en: unexpected crash
bg: неочакван срив

en: videos
bg: видео

en: web
bg: мрежа

en: without further subgrouping
bg: без подгрупиране

en: {hours} hour(s), {minutes} minute(s) ago
bg: преди {hours} час(ове), {minutes} минута(минути)

en: {minutes} minute(s) ago
bg: преди {minutes} минута(минути)

en: {numCitations} citations from the year {firstCitationVelocityYear} to {lastCitationVelocityYear}
bg: {numCitations} цитати от годината {firstCitationVelocityYear} до {lastCitationVelocityYear}

en: {title} (OBSOLETE)
bg: {title} (ОСТАРЯЛО)
